به گزارش پارس نیوز، 

عیسی گلشاهی مدیرکل دفتر بهبودکیفیت،فرآوری و توسعه آبزیان در گفت و گو  با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تاثیر نوسان نرخ ارز بر صادرات محصولات شیلاتی اظهار کرد: با توجه به نوسان نرخ ارز صادرات محصولات شیلاتی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی از رشد 12 درصدی صادرات از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: رشد صادرات محصولات شیلاتی براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، اتفاق افتاده است چرا که به سبب محدودیت میزان تولید در حوزه آبزیان، امکان خروجی و صادرات محصول بیش از حد  وجود ندارد.

گلشاهی ادامه داد: تا پایان سال پیش بینی می شود که میزان صادرات محصولات شیلاتی به 550 تا 570 میلیون دلار برسد که این میزان از نظر ارزشی 11 درصد و وزنی 20 درصد رشد خواهد داشت.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا اعمال تحریم های جدید بر میزان صادرات تاثیر گذار خواهد بود، بیان کرد: اعمال تحریم های جدید تنها در افزایش هزینه های حمل و نقل و انتقال پول تاثیر گذار است و تاثیر چندانی در میزان صادرات ندارد .

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به مشخص نبودن شرایط پیمان سپاری ارزی، صادرکنندگان در سردرگمی به سر می برند که مجددا پس از مدتی  راه تجارت را پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام/