به گزارش پارس نیوز، 

محمد شفیع ملک زاده رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی، درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف بخشودگی سود و جرائم کشاورزان اظهار کرد: اگرچه در هفته گذشته قرار بود سود و جرائم تسهیلات دریافتی کشاورزان بخشوده شود، اما تا کنون خبری از اعلام آن نیست.

وی افزود: با وجود پیگیری های متعدد از طریق تشکل ها ،جهاد کشاورزی استان ها، دیوان عدالت و معاون اول رئیس جمهور انتظار می رود که هر چه سریع تر سود و جرایم کشاورزان بخشوده شود و مصوبه دولت اجرا شود.

به گفته ملک زاده با توجه به آنکه دولت به دنبال منابع لازم برای بخشودگی تسهیلات سود کشاورزان به بانک هاست، از این رو  اجرای این مصوبه زمان مشخصی ندارد.

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی ادامه داد: براساس پیگیری صورت گرفته تقسیط سه ساله وام کشاورزان برداشته شد و استمهال وام کشاورزان به مدت سه سال همچنان بر قوت خود پابرجاست و انتظار می رود هر چه سریع تر بخشودگی سود و جرائم کشاورزان ابلاغ به بانک ها ابلاغ شود چرا که کشاورزان توان پرداخت آن را ندارند.

وی در پایان تصریح کرد: با ابلاغ مصوبه جدید هیات دولت به بانک ها تمامی کشاورزان حاضرند حتی با فروش ملک و قرض و... اصل بدهی خود به بانک ها را پرداخت کنند تا از این وضعیت نجات یابند چرا که آنها به سبب خسارت وارده توان پرداخت سود، جریمه و دیرکرد به بانک ها را ندارند.

انتهای پیام/