به گزارش پارس نیوز، 

محمد مهدی دالوند رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی ایران در نشست امروز اتاق بازرگانی گفت: در هفت ماهه امسال 12 میلیون دلار در بخش دام و طیور جذب سرمایه شده و 400 هزار دلار نیز در زمینه ماهیگیری و پرورش آبزیان سرمایه خارجی جذب شد.

وی تصریح کرد: در هفت ماه امسال 19 طرح با حجم سرمایه گذاری 366 میلیون دلار در بخش دام و طیور و چهار طرح به ارزش سه میلیون و 600 هزار دلار در بخش ماهیگیری و پرورش آبزیان به تصویب سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران رسید.

دالوند ادامه داد: این سرمایه گذاری ها از طرف شرکت هایی از انگلیس، آفریقای جنوبی، افغانستان، آلمان، جمهوری آذربایجان، روسیه، عراق، فرانسه، کانادا و مالزی صورت گرفته و 294 هزار دلار نیز توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور سرمایه گذاری شده است.

وی گفت: در سال 1392، 55 طرح به ارزش یک میلیارد و 373 میلیون دلار و در سال 1393، 40 طرح به ارزش 915 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این سازمان تصویب شد.

گفتنی است در حاشیه این نشست، کتاب «بازار خوراک دام ایران» رونمایی شد که به زبان انگلیسی نوشته شده و به معرفی اقتصاد ایران بویژه کشاورزی و دامپروری آن پرداخته است.

انتهای پیام/