به گزارش پارس نیوز، 

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در آیین امضای این تفاهمنامه با اشاره به اینکه رعایت قواعد و اصول ایمنی در همه عرصه و فعالیت ها امری لازم و ضروری است، اظهار داشت: آموزش و استقرار مسئولان ایمنی در کارگاهها و واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی سراسر استان در این راستا توسط بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طور مستمر انجام می شود.
مهرداد جهاندیده با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات خوب و موثری با همکاری برخی دستگاهها و سازمان ها به منظور کاهش حوادث ناشی از کار انجام شده است، افزود: یکی از این اقدامات، انعقاد قرارداد با سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان بود که موجب کاهش 35 درصدی حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی شد.
وی ظرفیت های شهرک ها و نواحی صنعتی سیستان و بلوچستان برای انجام اقدامات پیشگیرانه و آموزش کارگران و کارفرمایان مستقر در این مکان ها را بسیار مهم دانست و گفت: گستره اجرای مفاد این تفاهمنامه به تدریج در سایر شهرستان هایی که نواحی و شهرک صنعتی دارند نیز افزایش می یابد.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان هم در این آیین با تقدیر از اقدامات موثر و مطلوب اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای کاهش حوادث ناشی از کار، آمادگی تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی را برای همکاری در این زمینه اعلام کرد.
حسینعلی سارانی افزود: قطعا آگاهی بخشی به جامعه هدف بر اساس مفاد این تفاهمنامه، زمینه سالم سازی و کاهش حوادث ناشی از کار را در مکان های مدنظر فراهم می سازد.
به گزارش ایرنا بر اساس این تفاهمنامه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با همکاری مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار نسبت به برگزاری دوره های آموزش مسئولان ایمنی، کارگران و کارفرمایان بر اساس قوانین و مقررات مربوطه اقدام می کند.
همچنین شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان با استفاده از ظرفیت های موجود نسبت به اطلاع رسانی و تشریح شرایط شغلی مسئولان ایمنی و قوانین و مقررات مربوط به آن در تمامی کارگاه ها و شرکت های حوزه عملکرد خود اقدام می کند.
9908**3213