به گزارش پارس نیوز، 

حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح جدید ساخت مسکن اقشار متوسط جامعه در شهرهای جدید از جمله صدرا، بهارستان، گلبهار و هشتگرد کلید خورده است،‌ گفت:همزمان با آغاز هفته دولت ساخت 50 هزار واحد مسکن در شهرهای جدید مطرح شد و پرند نیز یکی از شهرهای نمونه جهت ساخت 10 هزار واحد مسکن اقشار متوسط است.

وی با بیان اینکه دولت ورود مستقیمی در ساخت این واحدهای مسکونی ندارد،‌ گفت: طرح جدید مسکن اقشار متوسط جامعه در قالب مشارکت مدنی با سازندگان آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: سازندگان مسکن با بررسی بازار و متناسب با وضعیت اقتصادی این واحدها را عرضه می‌کنند.

طاهرخانی تأکید کرد: دولت در این طرح تنها زمین رایگان و تعهد عوارض ساخت را پرداخت می‌کند و مابقی ساخت پروژه بر عهده سازندگان و انبوه سازان است.

وی تأکید کرد: بانک مسکن نیز در این طرح تسهیلات 18 درصدی پرداخت می‌کند و هم اکنون یک طرف این مشارکت‌ انبوه سازان و طرف دیگر شرکت سرمایه گذاری  بانک مسکن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد:‌خوشبختانه استقبال انبوه سازان از این طرح بسیار خوب بوده و طی برگزاری مزایده‌ای این طرح به سازندگان واگذار گردیده است.

طاهرخانی اظهار کرد: شهرهای پرند،‌ اندیشه، مجلسی، فولادشهر، مهاجران، امیرکبیر و سیراف از مهمترین شهرهایی است که این طرح در آن ساخته خواهد شد.

/