به گزارش پارس نیوز، 

سعیدی معاون سرمایه گذاری مناطق آزاد کیش امروز در مراسم نمایشگاه بانک، بیمه و بورس گفت: در حال حاضر ما در این نشست شاهد حضور بیش از ۳۶۰ شرکت هستیم و بیش از ۶۰ شرکت کننده خارجی  و ۳۰ شرکت خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.

انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این همایش، اظهار کرد: برگزاری این همایش با توجه به وضعیت فعلی کشور، نشانه روشنی از قوت در اقتدار کشور است.

وی درباره پتانسیل‌های جزیره کیش گفت: به زودی باند جدید فرودگاه کیش به بهره برداری خواهد رسید. ظرفیت های اقامتی و ورزشی و تفریحاتی جزیره در حال افزایش است. به تازگی سه هتل به بهره برداری رسیده است و سه هتل هم در ادامه به بهره‌برداری خواهد رسید. زیر ساخت های اینترنتی جزیره در حال ارتقا است و اینترنت وای‌فای کیش به صورت مجانی در دسترس همه افراد در کیش قرار خواهد گرفت.

انصاری لاری افزود: این امکان وجود دارد که ضوابط رفت و آمد و کار در کیش در چهار چوب قوانین موضوعه کشور تغییر کند تا آرامش کیش بیشتر و تثبیت شود.

وی اضافه کرد: وقتی دنیا ایران را می پذیرد، باید در گوشه‌ای از کشور تمام این مناسبات را تمرین کرده باشیم. کیش می تواند محل تمرین این مناسبات باشد. کیش می‌تواند دریچه ای برای ارتباط ایران با دنیای بین الملل باشد. ما در کیش افزایش کیفیت زندگی ایرانیان را می‌توانیم تجربه کنیم. 

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور نیز در این مراسم گفت: بخشی از  تغییرات اقتصادی در ایران ناشی از عوامل درون‌زا و ساختار های اقتصادی و بخشی ناشی از کنش های بین المللی بوده است. امیدواریم نشستی علمی داشته باشیم. یکی از توفیقاتی که نظام جمهور اسلامی در دولت تدبیر و امید انجام گرفت و به نتیجه رسید، خروج از فصل ۷ منشور و به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای بود. کمتر کشوری در دنیا تحت فصل ۷ منشور قرار گرفته و بدون جنگ از فصل ۷ منشور خارج شده باشد.

وی افزود: امروز شرایط ما با ۷ سال گذشته متفاوت شده، اگر ما شاهد بدعهدی آمریکا هستیم، اما شرایط به نحوی بود که آن اجماع جهانی که قبلا علیه ایران شکل گرفته بود، از هم پاشید، حاکمان آمریکا اثبات کردند که نه تنها به ما بلکه به دوستان خود نیز وفادار نیستند. 

معاون پارلمانی رییس جمهور افزود: ما بیش از پیش نیازمند فعالان نوآور و سیستمی نگر در عرصه اقتصاد کشور هستیم. سرمایه گذارانی که در عرصه کار و فعالیت تجربه دارند و از تغییر و ریسک هراس ندارند. باید نظام آموزشی را از کارمند پروری به کارآفرین پروری تبدیل کنند. 

انتهای پیام/