به گزارش پارس نیوز، 

مسعود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، با اشاره به اینکه تا زمانی که محاسبات و تخصیص ارز به شرکت‌های هواپیمایی بر اساس سامانه نیما باشد، قیمت بلیت‌های پروازهای خارجی و یا داخلی تغییر نمی‌کند، گفت: هم‌اکنون قیمت بلیت هواپیما‌ها بر اساس نرخ ارز سامانه نیما تعیین می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه هم‌اکنون قیمت ارز در سامانه نیما 8 تا 9 هزار تومان متغیر است، گفت: بانک مرکزی در تخصیص ارز سامانه نیما همکاری کافی نمی‌کند و ما با پیگیری‌های که می‌کنیم، امیدواریم سرعت تخصیص ارز افزایش یابد.

اسعدی سامانی اظهار کرد: بازرسی‌های لازم برای جلوگیری از گران‌ فروشی بلیت همواره از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هواپیمایی صورت می‌گیرد و به متقاضیان سفرهای هوایی پیشنهاد می‌کنیم که بلیت را از مراکز معتبر خریداری کنند.

وی درباره بدهی ایرلاین‌های ایرانی به فرودگاه نجف گفت: ایرلاین‌های ایرانی به فرودگاه نجف 16 میلیون دلار بدهی دارند و سازمان هواپیمایی اعلام کرده است با پیگیری‌های لازم این بدهی به زودی تسویه می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از مشکل دو مدیریتی بودن فرودگاه نجف خبر داد و افزود: متاسفانه دو مدیریتی بودن این فرودگاه مشکلات بسیاری را برای شرکت‌های ایرانی ایجاد کرده است که امیدواریم این مشکل به زودی برطرف شود.

اسعدی سامانی  تاکید کرد: زائران اربعین بلیت را به هیچ عنوان گران نخرند و سعی کنند از آژانس‌ها و دفاتر مسافرتی که اسامی‌شان در سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی مندرج شده خریداری کنند.