به گزارش پارس نیوز، 

احمدرضا عامری مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های مسافری از افزایش دو برابری قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین خبر داد و گفت: قیمت بلیت تمامی مسیرهای منتهی به مرز عراق در ایام اربعین با افزایش دو برابری روبه‌رو می‌شوند.

وی ادامه داد: به دلیل آن که تمامی اتوبوس‌ها در این ایام یکسر خالی هستند بنابراین همانند سال گذشته در مدت زمان محدودی با افزایش قیمت روبه‌رو می‌شوند.

عامری اظهار کرد: متأسفانه امسال در مقایسه با سال گذشته با مشکلات بسیاری از جمله کمبود لاستیک، افزایش قیمت  لاستیک، لوازم یدکی و روغن‌های ترمز مواجه هستیم که امیدواریم در این ایام دولت حمایت‌های لازم را انجام بدهد.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های مسافری تصریح کرد: تمامی ناوگان‌های اتوبوس‌رانی برای این ایام تعمیر شده و زائران هیچ نگرانی بابت نبود و یا کمبود اتوبوس نداشته باشند.

گفتنی است سال گذشته قیمت بلیت اتوبوس در ایام عادی 38 هزار تومان بوده که در ایام اربعین به 76 هزار تومان افزایش یافت اما با پیگیری‌هایی که صورت گرفت امسال قیمت بلیت اتوبوس در این مسیر از 44 هزار تومان آغاز می‌شود که با احتساب افزایش دو برابری به حدود 90 هزار تومان می‌رسد.

افزایش قیمت دلار در ابتدای امسال زمینه‌ساز اعتراضات بسیاری از کامیون‌داران و اتوبوس‌رانان شده بود که به دلیل نبود لاستیک و پایین بودن قیمت‌ها اعتراضاتی را داشتند و به  همین دلیل شورای عالی ترابری و سازمان راهداری قیمت بلیت اتوبوس را از خرداد ماه 20 درصد افزایش داد بنابراین همین موضوع در ایام اربعین نیز تأثیرگذار خواهد بود.

همچنین قیمت بلیت هواپیماها که از چند ماه گذشته در مسیرهای خارجی با رشد 70 درصدی و در مسیرهای داخلی با رشد 60 درصدی مواجه بود با تمهیداتی که انجام دادند یک قیمت بلیت مشخصی را  برای مسیر نجف در  این ایام تعیین کردند بنابراین از دوم آبان ماه قیمت بلیت هواپیماها در مسیر نجف – تهران 2 میلیون و 200 هزار تومان تا 2 میلیون و 400 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.