به گزارش پارس نیوز، 

محمدرضا صفی خانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدها به دلیل عدم اعلام موجودی برنج در انبارهای خود با پرونده تخلفاتی به ارزش سه میلیارد و 230 میلیون ریال به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
وی با ارائه گزارشی از اقدامات 48 ساعت گذشته گشت های بازرسی اظهار داشت: 2 پرونده تخلفاتی عرضه خارج از شبکه 123 حلقه لاستیک به ارزش یک میلیارد و 220 میلیون ریال و 2 پرونده عدم اعلام موجودی 50 حلقه لاستیک به ارزش چهار میلیارد و 475 میلیون ریال تشکیل شد.
وی با اشاره به تشدید بازرسی ها از بازار استان افزود: 2 محتکر 200 شاخه تیرآهن و 12 تن میلگرد با پرونده تخلفاتی به ارزش 605 میلیون ریال به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.
صفی خانی ادامه داد: 100 کارتن تخم مرغ احتکار شده نیز از یک واحد کشف و پرونده تخلفاتی به میزان 105 میلیون ریال برای فرد متخلف تشکیل شد.
وی یادآور شد: ابتدای هفته جاری نیز 276تن برنج قاچاق و احتکار شده در خرم آباد و کوهدشت با تشدید بازرسی ها از سطح بازار و انبار کالا، کشف و ضبط شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مردم در راستای برخورد با محتکران و اخلال گران بازار درصورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گرانفروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و کالای قاچاق با شماره تلفن 124 تماس بگیرند.
صفی خانی افزود: افرادی که انبارهای احتکار کالا را به سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی کنند در صورت صحت موضوع، پس از صورتجلسه کالای مکشوفه، از آنها تقدیر خواهد شد.
وی بیان کرد: طرح ویژه نظارتی پایش بازار در استان آغاز شده و در قالب آن برخورد با اختلال گران اقتصادی شدت یافته است.
صفی خانی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و اماکن نیروی انتظامی با توجه به افزایش قیمت برخی کالاها در سطح کشور از جمله استان اجرای طرح ویژه نظارت بر کالاها را در دستور کار قرار داده است.
7269/6060