به گزارش پارس نیوز، 

سیدحسن قاضی عسگر، عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران، این رشته ها را بازی سازی رایانه ای، هوانوردی، امور نمایشگاهی، آمادگی جسمانی، صنایع چوب و صنایع غذایی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: تمامی این رشته ها بر مبنای مهارت آموزی خواهد بود و سعی شده مباحث نظری جای خود را به مطالب کاربردی و فنی دهد.

به گفته او دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان برای سال تحصیلی جدید در 164 کد رشته، دانشجو خواهد پذیرفت و جمع دانشجویان آن از ابتدای مهرماه به افزون بر 24 هزار نفر خواهد رسید.

وی همچنین از برگزاری چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت به میزبانی اصفهان خبر داد و افزود: این جشنواره 3 تا 5 مهرماه برای دانشجویان، کارکنان و مدرسان سراسر کشور شاغل در این دانشگاه برگزار می شود.

او اضافه کرد: تفسیر، ترتیل، حفظ قرآن، تواشیح، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از جمله موضوعها و بخشهای این جشنواره به شمار می رود.

قاضی عسگر تصریح کرد: این دانشگاه در 6 هزار کد رشته پذیرش دانشجو دارد و تنها دانشگاهی است که توانسته در 25 سال فعالیت بالغ بر 800 شغل را بصورت رشته دانشگاهی درآورد و آموزشهای مرتبط با آن را را در 600 مرکز آموزشی ارائه دهد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای شیوه‌های جدید آموزشی در این دانشگاه که الگوی آن از کشورهای اروپایی همچون آلمان گرفته شده، ارتباط این دانشگاه با صنایع افزایش خواهد یافت و دانشجویان بخشی از زمان تحصیل خود را در مجموعه های تولیدی، خدماتی، کشاورزی و صنعتی خواهند گذارند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان درباره حمایت مالی از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز گفت: وام 50 میلیونی با کارمزد 2درصد برای دانشجویانی که در مرکز نوآوری دانشگاه اقدام به تاسیس شرکت کنند، اعطا می شود.

او ادامه داد: در کشورهای پیشرفته حدود 70 درصد از آموزش‌ها بصورت فنی و حرفه ای و مهارتی است، اما در ایران تنها 30 درصد از آموزشهای رنگ و بوی مهارتی و حرفه ای دارد و بیشتر نظری و تئوری است.

قاضی عسگر راه حل کاهش بیکاری را بهبود سیستم آموزشی مهارتی ارزیابی کرد و افزود: تنها راه کاهش بیکاری برقراری سیستم آموزشی مهارتی در کشور و توجه به این رشته هاست.

دانشگاه علمی و کاربردی در استان اصفهان 43 مرکز دارد و حدود 17 هزار و پانصد دانشجو و 3 هزار مدرس در آنها مشغول به فعالیت هستند.

شمار دانشجویان دانشگاه علمی و کاربردی در سراسر کشور حدود 400 هزار نفر است.

انتهای پیام