به گزارش پارس نیوز، 

صادق نجفی  معاون وزیر صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد وضعیت ثبت سفارش صنایع کوچک و متوسط گفت: براساس آمار اعلامی تا روز گذشته 7 هزار ثبت سفارش برای واردات کالای مورد نیاز صنایع کوچک و متوسط انجام شده است که تعدادی از این واحدها ارز مورد نیاز خود را گرفته و تعدادی هنوز دریافت نکرده‌اند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران  افزود: 32 درصد از تسهیلات با سود 4 و 6 درصد  به حوزه صنعت در مناطق محروم اختصاص یافت که 99 درصد از این صنایع جزء صنایع کوچک و متوسط بودند. 

وی افزود: 50 میلیارد تومان هم برای رونق صنعت پوشاک به 5 استان محروم اختصاص یافت. 

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه چه اقداماتی در راستای حمایت از صنعت کفش صورت گرفته است، بیان داشت: در مجموع مبلغ 30 میلیارد تومان به سه شهرک تولید چرم در استان‌‌های  تهران، مشهد و تبریز برای تکمیل تصفیه‌ خانه‌ فاضلاب‌ اختصاص داده شد.

نجفی اظهار داشت: بعد از اینکه اصناف تولید‌کننده کفش در تبریز مشکلات خود را با رئیس جمهور مطرح کردند، اقداماتی از سوی وزارت صنعت برای حل این مشکلات صورت گرفت و خواسته‌های این صنف در ممنوعیت واردات و کاهش تعرفه برخی کالا‌ها انجام شد . 

وی افزود: بسته کاملی شامل حمایت از تولید و صادرات برای کفش تهیه و تدوین شد و حتی یک شهرک ویژه کفش در تبریز ایجاد شده است. 

معاون وزیر صنعت همچنین گفت: بسته کاملی برای حمایت از صادرات تولیدکنندگان کفش  به خصوص در زمینه کفش‌های ورزشی به کشورهای مشترک المنافع (سی آی اس) از جمله روسیه و اوکراین تهیه شده است. 

انتهای پیام/