به گزارش پارس نیوز، 

از ساری ، به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور ، سید محمد جعفری اظهار داشت: شرکت غله به عنوان متولی خرید توافقی برنج پرمحصول و طارم از کشاورزان با راه‌اندازی پنج مرکز خرید در شهرستان‌های نکا، فریدونکنار، بابل، آمل و ساری عملیات خرید توافقی برنج از کشاورزان مازنداران را آغاز کرد.

وی به مراکز دایر شده شرکت غله اشاره کرد و گفت: خرید توافقی برنج پرمحصول و طارم در پنج مرکز در شهرستانهای نکا سیلوی شهید میرزاپور، فریدونکنار بعد از تامین اجتماعی روبروی دادگستری انبار شرکت غله، انبار تعاونی روستایی بابل در جاده گنج افروز اول شهرک امام شرکت تعاونی روستایی بابل، انبار تعاونی روستایی آمل در جاده بابل به آمل نرسیده به روستای رشکلا انبار تعاونی روستایی آمل و انبار تعاونی روستایی ساری واقع در جاده دریا روستای آکند آغاز شد.

جعفری ابراز امیدواری کرد: سایر مراکز دیگر در صورت نیاز در فاصله زمانی مناسب دایر خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش هشت درصدی قیمت خرید توافقی برنج در مقایسه با قیمت خرید توافقی سال گذشته، گفت: نرخ خرید انواع برنج براساس هشت درصد شکستگی از قرار هر کیلوگرم برای برنج‌های طارم 98 هزار و 280 ریال، شیرودی 58 هزار و 860 ریال و ندا و نعمت 52 هزار و 380 ریال تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور افزود: به ازای هر درصد شکستگی بیش از هشت درصد، از قیمت برنج‌های خریداری شده براساس جدول پاکی کسر و شکستگی کمتر از هشت درصد به نرخ های مربوطه اضافه می‌شود.

جعفری تصریح کرد: حداکثر شکستگی قابل قبول 15 درصد و حداقل شکستگی قابل قبول برای پرداخت جایزه 7.5 درصد است.خرید توافقی برنج صرفا از کشاورزانی صورت می‌پذیرد که سازمان جهاد کشاورزی اطلاعات آنها را از قبیل مقدار تولید، واریته و میزان سطح زیر کشت را در قالب معرفی نامه به شرکت غله اعلام کند.

وی گفت: خرید توافقی برنج از کشاورزان استان مازندران تا 15 آذرماه سالجاری ادامه خواهد داشت و در مراکز خرید از خرید برنج اختلاط با ارقام داخلی و خارجی جلوگیری می‌شود.