به گزارش پارس نیوز، 

علی امیدبخش  در سبزوار گفت: در سه‌ماهه ابتدای امسال، 32 فقره جواز تأسیس در این شهرستان صادر شده که پیش‌بینی می‌شود با سرمایه ثابت 414 میلیارد ریال زمینه اشتغال 431 نفر نیز فراهم شود.

 

 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار یادآور شد: با صدور این تعداد مجوز شاهد رشد 2.5 درصدی در تعداد و رشد 1.9 درصدی در میزان سرمایه‌گذاری ثابت و افزایش دو برابری در حوزه ایجاد شغل نسبت به‌مدت مشابه سال قبل هستیم.

 

وی با تأکید بر اینکه از ابتدای سال جاری سه واحد صنعتی با اجرای طرح توسعه با سرمایه‌گذاری 28 میلیارد ریال، زمینه اشتغال 39 نفر دیگر را فراهم کردند، اضافه کرد: در همین مدت، پنج فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 90 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 87 نفر در سبزوار صادر شده که تعداد صدور پروانه‌های بهره‌برداری نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته رشد خوبی داشته است.

 

امیدبخش افزود: طی سال گذشته، 17 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی با میزان سرمایه ثابت 830 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 292 نفر در سبزوار و همچنین 76 فقره جواز تأسیس با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری 5 هزار و 712 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 4 هزار و 307 نفر صادر شده است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار  متذکر شد: با وجود مشکلات اقتصادی کشور طی سال گذشته، 12 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 403 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 305 نفر طرح توسعه در سبزوار تعریف کرده و در حال اجرایی است.

وی با اشاره به‌ساخت الکتروموتورهای طرح آب‌رسانی به‌خوزستان در یک شرکت جوینی، گفت: هم‌اکنون هشت الکتروموتور برای آب‌رسانی به‌این استان ارسال‌شده و مابقی الکتروموتورهای مورد نیاز در حال ساخت است.

انتهای پیام/