به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از‌ پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهران قربانی‌ با اشاره به آغاز طرح تابستانه ترافیکی از بیست و چهارم خردادماه اظهار داشت: در سازمان راهداری، شناسایی و رفع نقاط پر تصادف با توجه به منابع مالی اولویت‌بندی و برای رفع و بهبود وضعیت آن‌ها اقدام می‌شود.

وی تأکید کرد: اگر چه 1585 نقطه پر تصادف در جاده‌های کشور از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شناسایی شده است، اما این آمار دلیلی بر اینکه فقط در این نقاط نکات ایمنی از سوی رانندگان رعایت شود نیست بلکه باید در طول مسیر به قوانین و نکات ایمنی عمل شود.

قربانی افزود: 1585 نقطه پر تصادف که از تعداد تصادفات بیشتری برخوردار بودند طی بررسی‌های سه‌ساله شناسایی شدند و انتظار می‌رود با توجه به منابع سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همچنین همکاری پلیس راهور موجبات ارتقا وضعیت آن‌‌ها فراهم شود.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از برنامه‌ریزی برای رفع 550 نقطه پر تصادف در سال جاری خبر داد و گفت: سال گذشته با توجه به منابع سازمان 250 نقطه در دستور کار قرار گرفت که برطرف شد.

وی اضافه کرد: امسال نیز با اعتباری بالغ‌بر 300 میلیارد تومان از منابع عمومی و سازمان راهداری 400 نقطه از نقاط پر تصادف شناسایی شده که همراه 150 نقطه پر هزینه از سال‌های گذشته در برنامه قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/