به گزارش پارس نیوز، 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: خوشه‌های صنعتی فرصت‌ها و تهدید‌های برابری دارد به طوری که وقتی دولت تصمیمی اتخاذ می‌کند برای تمام آن‌ها یک فرصت و تهدید ایجاد می‌شود و به تبع آن فعالیت خوشه‌ها روی هم تأثیر دارد.

وی با اشاره به ۳۸ خوشه صنعتی در استان ادامه داد: خوشه‌هایی از قبیل: قطعات خودرو، مبلمان، آجیل و خشکبار تبریز، کشمش ملکان، بناب و مراغه از جمله خوشه‌های فعال استان هستند.

نیرومند با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه صنایع کوچک و متوسط در متن جامعه بوده و باعث اشتغالزایی می‌شوند، گفت: با توجه به سیاست‌گذاری انجام شده در راستای حمایت از خوشه‌های صنعتی، افزایش یک درصد بودجه به شهرک‌های صنعتی را ۵ درصد رسانده‌ایم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی، صادرات ۹۰ میلیون دلاری صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۵ را مورد اشاره قرار داد و افزود: با حمایت مسئولان استانی و سازمان شهرک‌های صنایع کوچک و بزرگ صادرات در سال ۹۶ به ۲۳۷میلیون دلار رسید که ۸۰ میلیون دلار آن از طریق خوشه‌های صنعتی انجام شده است.

وی ادامه داد: با حمایت استانداری آذربایجان‌شرقی و فعالیت بخش خصوصی، رتبه اول صادرات از طریق خوشه‌های صنعتی در کشور را کسب کرده‌ایم.


انتهای پیام/