به گزارش پارس نیوز، 

محمد تقی انزان پور در نشست هم اندیشی لایروبی بنادر شمالی افزود: طی سال گذشته به میزان 227610 متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر نوشهر صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال 95 از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است .

وی با اشاره به لزوم کار مطالعاتی در خصوص انباشت رسوب در بنادر شمالی خاطر نشان کرد : متأسفانه برداشت بی رویه از جنگل و همچنین استقرار کارخانه های شن و ماسه درکنار رودخانه ها موجب فرسایش خاک و سرازیر شدن حجم زیاد رسوب به دریای خزر و بنادر شمالی می شود که نیازمند پیش بینی اقدامات اساسی در این زمینه است .

علیرضا خجسته؛ مدیر کل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این نشست لایروبی بنادر شمالی را نقطه قوت عملکرد سازمان بنادر در سطح بنادر کشور عنوان کرد وافزود: حجم عملیات لایروبی در بنادر شمالی در دو سال اخیر بیش از پیش بینی های صورت گرفته بوده است. این نشان می دهد تشریک مساعی و تعامل سازنده بین مسئولان و کارکنان بنادر شمالی و شرکت پیمانکار وجود دارد .

حسین چراغی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در خصوص لایروبی بنادر شمالی طی دو سال گذشته، گفت: چالش های که در این حوزه وجود دارد باید برطرف شود تا روند لایروبی با سرعت دنبال شود. تأمین ناوگان و تجهیزات مورد نیاز لایروبی در بنادر شمالی ضرروت دارد .