به گزارش پارس نیوز، 

اگرچه قرار بود برجام وضعیت اقتصادی را سامان بخشد اما چندماهی است نوسانات قیمت ارز و دلار به نگرانی همه جانبه برای فعالان اقتصادی و مردم مبدل شده است. مردمی که با بالا و پایین شدن نرخ دلار باید نگران ارزش پولی باشند که پس از یک ماه کار سخت به دست می‌آورند و با سیاست‌های اقتصادی دولت مشخص نیست که در آخر ماه همان ارزش ماه گذشته را دارا باشد.

در این میان دولتی‌ها روزه سکوت گرفته‌اند و گویی آب از آب تکان نمی‌خورد و شاید هم دلشان را به تک نرخی کردن رقم دلار خوش کرده‌اند. رقمی 4200 تومانی که گویا به صورت رانت در اختیار محدودی از واردکنندگان قرار گرفته است و سود آن به جیب مردم نمی‌رود اما در بازار واقعیت رنگ دیگری دارد و تولیدکنندگان برای تهیه دلار مجبورند به سمت دلالان بازار ارز رفته تا شاید بتوانند برای خرید محصولات خود با دلار 6000 تومانی اقدام کنند.

قیمت ارز و سکه این روزها به بحرانی لاینحل مبدل شده است و بر خلاف ادعاهای دولتی ها درباره آرامش در بازار ارز، آشفتگی وضعیت دلار و سکه تا حد زیادی نگران کننده شده است. این مساله به جایی رسیده است که بر خلاف وعده‌ دولتی‌ها درباره ثابت ماندن نرخ ارز افزایش قیمت دلار از روزانه تبدیل به ساعتی و لحظه به لحظه شده است و این مساله روز به روز بر بی ثبات شدن وضعیت اقتصادی کشور دامن می‌زند.

آنچه در این آشفته بازار جای تعجب دارد تعلل و دست روی دست گذاشتن دولت به ویژه شخص رئیس‌جمهور است که گویی مشکلی در این زمینه وجود ندارد و مردم بی دلیل نگرانند. هرچند داشتن این توقع از دولت که علاوه بر نرفتن زنان به ورزشگاه، عدم اجرای کامل حقوق شهروندی در ایران و یا عدم برگزاری‌کنسرت‌ها نگرانی معیشت خانواده‌های ایرانی هم باشد، توقع بیجایی است اما شاید آقای پرزیدنت حرف‌های خود را در انتخابات فراموش کرده‌اند و بازخوانی آنان اندکی خاطر مبارک ایشان را مکدر کند.

خاطری که به خاطر بالارفتن قیمت دلار 3000 تومانی مکدر شد و سخنگوی وی از این مساله در نشست خبری خود با خبرنگاران سخن گفت اما حالا که دلار نزدیک به دو برابر آن قیمت شده است، حرفی نمی‌زند و اجازه می‌دهد تا سیر صعودی دلار بالاتر برود.هرچند شاید هم کاری از دستش برنمی‌آید.

قیمت ارز و سکه این روزها به بحرانی لاینحل مبدل شده است و بر خلاف ادعاهای دولتی ها درباره آرامش در بازار ارز، آشفتگی وضعیت دلار و سکه تا حد زیادی نگران کننده شده است

هنوز یادمان نرفته است که روحانی در سال ۹۶ و در اوج سفرهای انتخاباتی در اظهاراتی گفته بود که "درگذشته صبح نمی‌دانستیم ساعت ۱۱ظهر قیمت دلار چند می‌شود" اما اکنون مشخص نیست که فردا قیمت دلار و سکه به چه قیمتی برسد و این مساله با برهم خوردن برجام وضعیت نگران کننده تری پیدا کرده است.

دراین شرایط اگرچه شاید دولتی‌ها فکر کنند بالا و پایین شدن نرخ دلار تنها بخش اندکی از مردم را با خود درگیر کند اما بهتر است بدانند که قوت غالب این روزهای مردم نیز به نرخ دلار گره خورده است و مردم هر روز شاهد گرانی‌های بی دلیلی هستند که فروشندگان آن را معلول وضعیت بی ثبات اقتصادی می‌دانند.

در پایان باید گفت آقای رئیس‌جمهور بهتر است بدانید پنج سال از حضور شما در پاستور می‌گذرد و امروز نه تنها چرخ سانتریفیوژ که چرخ زندگی مردم نیز با سیاست‌های غلط شما از کار افتاده است و بهتر است تا دیر نشده فکری برای مردمی کنید که هیچ پشتوانه‌ای در کشور ندارند.