به گزارش پارس نیوز، 

انصاری که چهارشنبه شب در برنامه گفت و گوی ویژه خبری صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی سخن می گفت ، با اشاره به افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 97 افزود : طبق قانون مدیریت خدمات کشوری دولت مکلف است که همه ساله حقوق کارمندان را متناسب با تورم افزایش دهد .

وی نرخ تورم در سال 97 را 8 ممیز 4 دهم درصد اعلام کرد و گفت : در لایحه بودجه‌ای که دولت به مجلس ارائه کرده افزایش متوسط 10 درصدی برای کارکنان پیش بینی شده بود که مجلس نیز آن را تأئید کرد و برای آن قیدی لحاظ کرد که به صورت پلکانی این افزایش حقوق بر اساس دریافتی کارمندان تا 20 درصد باشد .

وی گفت :  دولت نیز براساس تضمین های مالی موجود حقوق کارمندان را 6 تا  16 درصد افزایش داده است .

آقای انصاری با اشاره به کوچک سازی دولت نیز گفت : بدنه دولت بدنه ای سنگین است و برای همین در قوانین سوم توسعه و دیگر قوانین هدف گذاری برای کوچک سازی دولت برنامه ریزی شده است.

وی افزود : علیرغم گسترش تشکیلاتی دولت و افزایش جمعیت هم اکنون 2 میلیون 320 هزار کارمند در بدنه دولت فعالیت می کنند.

آقای انصاری گفت : سیاست دولت در زمان فعلی بیشتر جایگزینی نیرو به جای نیروهای خروجی است و متناسب با نیروهایی که از دولت خارج می شوند ، نیرو جذب می شود .

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد : معمولا دولت سالانه بین 30 تا 40 هزار نفر جذب می کند و از اول هفته جاری نیز آگهی استخدامی با ظرفیت استخدامی بیش از 18 هزار نفر اعلام شده است .

وی گفت : با اعلام آگهی استخدامی در اوایل فصل پائیز ،  امسال بیش از 35 هزار نفر جذب دولت می شوند.

آقای انصاری با اشاره به اینکه نیروهای مسلح و برخی دستگاه های اجرایی نیز آزمون استخدامی ویژه خود را برگزار می کنند ، گفت : در با احتساب این اقدام ، در سال 97 برای 50 هزار نفر در بدنه دولت فرصت اشتغال ایجاد می شود .

آقای انصاری در ادامه با اشاره جلسه علنی صبح امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب استفساریه‌ای در مجلس ، میزان افزایش پایین‌ترین طبقه حقوق‌بگیر ۲۰ درصد و بالاترین طبقه یک درصد خواهد بود.

وی گفت:اگر این استفساریه‌ به دولت ابلاغ شود ،دولت در مصوبه قبلی خود نیز تغییراتی را انجام خواهد دادو درهفته های آینده به کارکنان اعلام خواهد شد .

 

انتهای پیام/