به گزارش پارس نیوز، 

عیسی منصوری معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر امروز در دورهمی کارآفرینی که با حضور کسب و کارهای نوپای حوزه فرهنگ و هنر در وزارت کار برگزار شد اظهار کرد: بیش از آنکه صرفا به دنبال برگزاری این دورهمی ها و گفت و گو ها باشیم به دنبال الگوسازی در حوزه کسب‌وکارها هستیم تا این کسب و کارها بتوانند به استان‌ها، دستگاه‌ها بروند و در رشته های دیگر هم فعالیت داشته باشند.

 

منصوری گفت: وزارت کار تلاش کرده در فضای جدیدی که در حوزه کسب‌وکارهای نوآورانه در بخش خصوصی شکل گرفته نقش تسهیل‌گری را در سطح دستگاه‌های دولتی و نظام اجرایی کشور ایفا کند.

وی دامه داد: البته نقش تسهیل گری برای توسعه کارآفرینی باید بین بخش خصوصی و دولت اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به نبود خط مرز بین کسب و کارهای فیزیکی و مجازی گفت: در نظام اجرایی و قانونی کشور، هنوز تفکیکی بین کسب و کارهای فیزیکی و مجازی قائل نشده ایم. باید دید آبا همزمان با رشد و توسعه کسب و کارهای نوپا، قوانین و مقررات حاکم بر فضای کسب و کار کشور متناسب با مشاغل نوپا است یا خیر؟

وی با تاکید بر ضرورت اصلاح قوانین متناسب با کسب و کارهای نوپا گفت: در گام نخست بدانیم برای حمایت از کسب و کارهای نوپا در کجا قرار داریم و خلاء های موجود را شناسایی کنیم.

معاون وزیر کار اعلام کرد : با هماهنگی و نقش آفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه تأمین مالی کسب و کارهای نوپا از محل بازار سرمایه با وزارت اقتصاد و وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات (ICT) امضاء شد و در حال حاضر هماهنگی خوبی بین دستگاه ها در حوزه توسعه کسب و کارهای حوزه تجارت الکترونیک و مشاغل نوپا وجود دارد.

 

منصوری در  ادامه از سه اقدام این وزارتخانه برای حمایت از کسب و کارهای نوپا برای آینده خبر داد و گفت: بهبود فضای کسب و کار در این نوع مشاغل، اتصال کسب و کارهای شکل گرفته به بازار جهانی و اتصال و ارتباط شرکت ها و استارتاپ‌های داخلی با استارتاپ‌های موفق بین‌المللی از برنامه‌های حمایتی این وزارتخانه برای حمایت از کسب و کارهای نوپا خواهد بود.

 

وی افزود: برای توسعه کارآفرینی علاوه بر نشست های عمومی برای ارتباط کارآفرینان به دنبال برگزاری رویدادهای تخصصی و منطقه ای برای گفتمان کارآفرینانه در حوزه های تخصصی خواهیم بود.

 

معاون وزیر کار در پایان با تاکید بر اینکه نشست های کارآفرینانه باید دارای نظام یکپارچه باشند گفت: دولت باید به عنوان تسهیلگر در این عرصه وارد شود.

انتهای پیام/