به گزارش پارس نیوز، 

 علی فتح اللهی در جلسه امروز تخصیص آب شهرستان گفت: در مجموع مشکل آب به دو بخش تقسیم‌بندی می‌شود، ابتدا بخشی که با تعامل حل خواهد شد و بخش دیگر که به صورت اعتباری و تعهدی باید تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته تخصیص آب با استاندار افزود: جهاد کشاورزی موظف است چاه‌هایی که قابلیت آب‌دهی دارند را شناسایی کرده و برای تجهیز آنها و تامین و خریداری لوله‌ها اقدام لازم را معمول کند.

فرماندار صومعه‌سرا با تاکید براینکه اداره امور منابع آب شهرستان درباره اجاره بیل مکانیکی از بخش خصوصی در این شهرستان اقدام کند و در صورت وجود هرگونه مشکل احتمالی موضوع را به خزانه داری گزارش کند.

فتح‌اللهی با اشاره به اینکه ایستگاه‌های پمپاژ پسیخان و نوخاله اکبری باید توسط امور آب اجرایی شود، اضافه کرد: هزینه‌های انجام شده برای تامین در کمیته برنامه‌ریزی سال 97 به خزانه‌داری اعلام خواهد شد و همچنین آخرین وضعیت این ایستگاه‌ها توسط این اداره بررسی و جمع بندی و سپس به فرمانداری اعلام شود.

وی افزود: اولویت اول در کمیته برنامه‌ریزی سال 97 اجرای سردهنه های روستای خلیفه کنار و آقا محله بهمبر برای تامین اعتبار و اجرای طرح‌هایشان مقرر شود.

فرماندار افزود: بخشداران درباره بیمه محصولات کشاورزی از طریق شوراها و دهیاران ابلاغ و اطلاع رسانی کرده و کشاورزان را ترغیب و تشویق به این امر کنند . برای پیگیری و حصول نتیجه مطلوب جلسات کمیته تخصیص آب بطور مستمر به روزهای سه شنبه عصردر محل فرمانداری مقرر شود.