• لینک کوتاه
 • منبع: العالم کد خبر: 427560

  سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بارش باران و برف ناشی از ورود سامانه بارشی در روز ۲۲ بهمن ۹ استان را در برمی‌گیرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه شماره 125 به تشریح وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و به‌ویژه 22 بهمن پرداخت که متن آن به شرح ذیل است: 

  با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا امروز و فردا شاخص کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و قزوین در حد  ناسالم برای گروههای حساس پیش‌بینی می‌شود. از اینرو توصیه می‌شود طی این مدت کودکان و سالمندان و همچنین افراد حساس به آلودگی هوا از تردد غیر ضروری در فضای باز مناطق شهری خودداری کنند.

  گفتنی است روز جمعه به سبب بارندگی و وزش باد از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و کیفیت هوا به شرایط سالم می‌رسد.

  همچنین روزپنجشنبه بارش برف، باران و وزش باد در استانهای غربی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، بخشهایی از شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز آغاز شده و تا اواسط روز جمعه ادامه می یابد.

  بعد از ظهر جمعه بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ادامه دارد و از ناپایداری در سایر مناطق کشورکاسته می شود.

  پنج شنبه 21 بهمن ماه سال 95: بارش برف در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل؛ بارش باران و برف در کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان، همدان، زنجان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران ؛ بارش باران و برف در گیلان، غرب مازندران.

  جمعه 22 بهمن ماه سال 95: بارش برف در اردبیل، خراسان شمالی ارتفاعات لرستان؛ بارش باران و برف در دامنه‌های البرز در تهران، البرز، سمنان و گلستان؛ بارش باران و برف در گیلان، مازندران و گلستان.

  طی این مدت بارش برف در جاده‌های کوهستانی شمال و شمال غرب به ویژه جاده‌های ارتباطی گیلان و اردبیل موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای خواهد شد.

  همچنین طی روزهای پنجشنبه و جمعه در خوزستان و ایلام وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

  بر این اساس فراهم کردن تمهیدات ایمنی و انجام احتیاط لازم  هنگام عبور از استانهای مذکور به‌ویژه مناطق کوهستانی آن توصیه می‌شود.

   

  هواشناسی سامانه بارشی شاخص کیفیت هوا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها