نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38860

  نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش حقوق‌ها متناسب با تورم نیست.

  به گزارش پارس ، روح الله بیگی در گفت و گو با (ایسنا) ، منطقه آذربایجان غربی، افزود: طبق قانون، دولت باید ضرایب حقوق را متناسب با تورم در نظر بگیرد، ولی متاسفانه ۲۵ درصد افزایش حقوق ها را که دولت پیشنهاد داده است متناسب با تورم ۳۰ درصدی نیست.

  وی تصریح کرد: متناسب نبودن مقدار افزایش حقوق ها با تورم، کاهش قدرت خرید مردم را در پی دارد که این موضوع نیز خود به خود رکود بازار را در پی خواهد داشت.

  نماینده مردم میاندوآب، در رابطه با علل اصلی این موضوع، اظهار کرد: کشور ما دارای منابع بسیار و پتانسیل های ویژه ای می باشد که اگر مدیریت صحیحی از آن به عمل آید به جرات می توان گفت، توان تبدیل شدن به یکی از قطب های اقتصادی جهان را داریم، ولی هم اکنون شاهد آن هستیم که برنامه ریزی مناسبی برای استفاده از پتانسیل های اقتصادی کشور به عمل نمی آید و تنها به اقتصاد نفتی به عنوان تکیه گاه اصلی اقتصاد نگاه می شود.

  وی افزود: نامناسب بودن افزایش حقوق ها و تورم نیز ناشی از این امر است، چرا که وضعیت مدیریت اقتصادی کشور دچار برخی مشکلات است و چاره ای جز افزایش حقوق ها به بیش از این مقدار نیست.

  بیگی خاطر نشان کرد: ارسال به موقع مصوبات دولت به مجلس و بالعکس و تعامل تنگاتنگ قوا می تواند نقش موثری در پیشبرد اهداف و خدمت به کشور و ملت داشته باشد.

  نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران اسلامی در تمامی صحنه ها، پشتیبان نظام اسلامی بودند و هستند، که در این راستا نباید افرادی از حیا و غیرت مردم سوء استفاده کند.

  آذربایجان غربی اقتصاد تورم جهان حقوق دولت کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ملت ایران نظام اسلامی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها