• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38846

  یک عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌یی کشور گفت: پهنای باند اینترنت کشور محدود است و این محدویت، ISP‌ها را وادار به کم‌فروشی می‌کند.

  به گزارش پارس ، فرهمند آریا شکوه در گفت وگو با (ایسنا) ، اظهار کرد: شرکتهای ISP برای هر پورتی که در اختیار دارند مجاز به اشتراک گذاری با ضریب خاصی هستند، اما ضریب اشتراک قطعا از حد استاندارد بیش تر خواهد بود و تقاضای بالای کاربران در کنار محدودیت پهنای باند موجب این کارشکنی می شود.

  وی ادامه داد: شرکت های ارائه دهنده ی خدمات اینترنتی می توانند پهنای باند بیشتری درخواست کنند که این هزینه ی بالایی را برای شرکت ایجاد می کند و شرایط تجاری را برای ISP ها دشوار می سازد.

  این مدیر شرکت امنیت اطلاعات اینترنتی تصریح کرد: پهنای باند بیشتر ممکن است که فراهم شود، اما به دلیل سیاست هایی که برای کاهش سرعت در فضای اینترنت اعمال می شود، ترافیک افزایش می یابد و این امر موجب کاهش سرعت اینترنت می شود.

  آریا شکوه در این رابطه افزود: کاربران می توانند با مقایسه سرویس شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت از کم فروشی شرکت های طرف قرار داد خود، آگاه شوند هرچند این نیز راه حلی قطعی برای کشف این پدیده نخواهد بود، چراکه گاهی سرویس ۱۲۸k و ۲mg از نظر سرعت دانلود متفاوت چشم گیری با هم ندارند که البته ممکن است دلایل فنی داشته باشد.

  وی راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را راهی برای بهبود کیفیت و سرعت اینترنت دانست و افزود: در حال حاضر به دلیل اجرای این پروژه سرعت پایین آمده است که امیدواریم با اتمام آن و راه اندازی نهایی شبکه ملی اطلاعات سرعت اینترنت به میزان چشم گیری افزایش یابد.

  این عضو سازمان نظام صنفی رایانه یی در پایان درخصوص وعده های وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات مبنی بر بهبود کیفیت اینترنت نیز گفت: نمی توان میزان تحقق وعده های وزیر را پیش بینی کرد، اما به بهبود شرایط پهنای باند اینترنت امیدواریم.

  استاندارد امنیت اطلاعات اینترنت ترافیک رایانه سرعت اینترنت کاهش افزایش فروشی پهنای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها