• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38160

  نایب رییس کانون سراسری انبوه‌سازان معتقد است: تا زمان تثبیت نرخ ارز و مشخص نشدن قیمت تثبیت شده مسکن از سوی دولت، روند افزایشی قیمت ادامه دارد و فصل تابستان بازار مسکن به ثبات می‌رسد.

   

   

   

  به گزارش پارس، مجتبی بیگدلی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۷۰درصد اشتغال کشور زیر مجموعه بنگاه اقتصادی مسکن کشور است و باید بخش خصوصی برای پیشرفت بیشتر وارد این بنگاه بزرگ شود.

   

   

   

  وی در پاسخ به راه حل کنترل بازار مسکن در ماه های پیش رو، گفت: با پایین آمدن نرخ ارز و تثبیت قیمت ها برای مصرف کننده و کارآفرین، می توان بازار مسکن را آرام کرد.

   

   

   

  بیگدلی با اشاره به تاثیرگذاری همه عوامل افزایش قیمت اعم از واردات مصالح ساختمانی، تصریح کرد: باید قیمت شاخص مصالح قبل از هر افزایش قیمتی با قیمت واحد مسکونی تثبیت شود.

   

   

   

  این کارشناس مسکن وضعیت فعلی بازار مسکن را این گونه توصیف کرد: طی یکی - دو سال اخیر نوسانات نرخ ارز و وضعیت بازار به سمتی پیش رفت که عده ای برای کسب سود به سمت بازار ارز رفتند و فضای مسکن و اقتصاد کشور دچار مشکلاتی شد.

   

   

   

  وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه صنعت ساختمان کشور حداقل سه برابر صنعت نفت عمر دارد و ۷۰درصد اشتغال کشو زیر مجموعه این بنگاه است، ضروریست برای فعال شدن این بنگاه اقتصادی و ورود پر رنگ تر بخش خصوصی اقدام شود تا بازار مسکن رونق گیرد.

  ارز اشتغال افزایش قیمت بخش خصوصی دولت شاخص صنعت نفت مسکن نرخ ارز واردات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها