• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38140

  سخنگوی کمیسیون عمران با اشاره به کمبود اعتبارات در نظر گرفته برای پروژه‌های عمرانی در لایحه بودجه سال ۹۲ گفت: در بخش هدفمندی یارانه‌ها با توجه به اعتبار سنگینی که برای آن در نظر گرفته شده است با هیچ منطق علمی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به صلاح کشور نیست.

   

   

   

   

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، مهرداد لاهوتی امروز در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق گفت: متاسفانه اعتبارات عمرانی سال ۹۲ در لایحه دولت ۳۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان ذکر شده که درمقایسه با بودجه سال ۹۱ که ۳۹ هزارو ۷۰۰ میلیارد تومان بوده کاهش ۶ درصدی را نشان می دهد.

   

  وی تصریح کرد: تصمیم گیری ها باید به گونه ای باشد که پروژه های جدیدی اضافه نشود زیرا تعداد زیادی پروژه باقی مانده که هنوز به اتمام نرسیده است و به طور متوسط در هر سال باید ۴۸۵ طرح پایان یابد.

   

  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اظهار کرد: در مورد اجرای هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه درسال جاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که رقم بسیار سنگینی است و برای تحقق آن باید نرخ حامل های انرژی افزایش یابد درحالی که جامعه ما کشش چنین کاری را ندارد.

   

  لاهوتی خاطر نشان کرد: متاسفانه در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها آن چنان که باید از تولید حمایت نشد و این مسئله آسیب هایی را به تولیدکنندگان وارد کرد که با هیچ منطق علمی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به صلاح کشور نیست.

   

  نماینده مردم لنگرود در مجلس دربخش دیگری از سخنانش به مشکل آلودگی هوای کشور، ریزگردها و نیز انباشت آلودگی نفتی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در بررسی شاخص عملکردی محیط زیست رتبه ایران از میان ۱۳۲ کشور با نمره ۴۲.۷۳ در مقام ۱۱۴ جهان قرار گرفته است لذا پیشنهاد می شود که در جهت حمایت از بخش محیط زیست در لایحه بودجه توجه ویژه ای شود.

   

  وی در ادامه با اشاره به مشکلات چایکاران و کشاورزان گفت: در حال حاضر مصوبات پیشین سفرهای استانی تحقق پیدا نکرده است در حالی که دور چهارم سفرهای استانی آغاز شده جای نگرانی است که چگونه این مشکلات حل می شود.

  اجرای فاز دوم هدفمندی اجرای قانون هدفمندی یارانه ایران جامعه دولت لایحه لایحه بودجه هدفمندی یارانه هدفمندی یارانه ها یارانه ها

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها