• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38062

  معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت سرمایه انسانی رییس جمهوری با بیان این‌که مهرآفرین در حال اجراست و با تصویب دولت اصلاحات آن نیز اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: تامین اعتبار استخدام‌ها بر عهده معاونت توسعه نیست.

  به گزارش پارس، عبدالعلی تاجی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که اصلاحیه مهرآفرین از سوی دولت آماده شده و تنها باید به امضای معاون اول رییس جمهوری برسد، اظهار کرد: براساس قانون نحوه اجرای اصول ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی اجرای بند های اصلاح شده که هنوز توسط دولت تصویب نشده، متوقف است.

  وی تاکید کرد: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری اکنون درحال اجرای بند هایی از مهرآفرین است که تمامی آنها در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری و برنامه ی توسعه قرار دارد.

  تاجی با تاکید بر این که مهم ترین مساله در مورد مهرآفرین استخدام در چارچوب قوانین برنامه ی پنجم بوده و در حال انجام است گفت: ایراداتی که مجلس به این مصوبه وارد دانسته بررسی و اصلاح شده که به محض ابلاغ از سوی آقای رحیمی تمامی دستگاه های اجرایی در چارچوب قانون به آن عمل خواهند کرد، مگر این که ایرادات مجددی به آن گرفته شود.

  او با اشاره به این که تمامی استان ها با توجه به مجوز در اختیار آنها قرار گرفته می توانند آزمون های استخدامی خود را برگزار کنند، بیان کرد: استانداری ها این اختیار را دارند که در چارچوب قانون برنامه و با در نظر گرفتن خروجی ها هم چنین اخذ مجوز از معاونت برنامه ریزی با نشر آگهی آزمون استخدامی خود را برگزار کرده و تمامی افراد واجد شرایط را با حداکثر نمره به دست آمده استخدام کنند.

  معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت سرمایه انسانی رییس جمهوری از مهم ترین ایرادات وارد به مصوبه ی استخدامی مهرآفرین مربوط به تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی عنوان کرد: مساله تامین اعتبار مهم ترین مشکل این بخش از مهرآفرین است و اعلام شده که اجرای آن امکان پذیر نیست اما دولت در حال پیگیری برای رفع مسائل پیش رو برای تبدیل وضعیت نیروهاست.

  وی با تاکید بر این که معاونت توسعه مسوول تامین اعتبار استخدام ها نیست، تصریح کرد: معاونت مجوز استخدام را به استان ها تفویض کرد اما آنها باید با تامین اعتبار از سازمان معاونت و برنامه ریزی اقدام به نشر آگهی و استخدام کنند کما این که برخی از استان ها این کار را انجام داده و به زودی آزمون های استخدامی آنها برگزار می شود.

  به گفته تاجی تنها بخشی از مهرآفرین که بدون درد سر در حال اجراست، اصول مربوط به کسانی است که مشمول آرای هیات عمومی دیوان اداری هستند و کارهای مربوط به آنها در حال اجرا است.

  دستگاه های اجرایی دولت دولت اصلاحات رییس جمهوری سرمایه قانون قانون اساسی معاون معاون اول معاونت برنامه ریزی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها