• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37729

  مصر و صندوق بین المللی پول موفق نشدند در مورد شرایط وام ۴.۸ میلیارد دلاری به توافق برسند و مذاکرات در این زمینه بی‌نتیجه پایان یافت.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، آندریاس بوئر، رئیس هیات اعزامی صندوق بین المللی پول به قاهره پس از حدود دو هفته مذاکره با مقامات مصری، در بیانیه ای به پیشرفت های دولت مصر برای اصلاح یارانه های سوخت و افزایش منابع درآمدش اشاره کرد و گفت: این کشور ممکن است پشتیبانی صندوق بین المللی پول را به دست آورد.

  مقامات مصری این ناکامی را بی اهمیت شمرده و اعلام کردند که این مذاکرات در نشست های بهاره صندوق بین المللی پول که در واشنگتن برگزار می شوند، ادامه می یابند و پس از آن نمایندگان این وام دهنده برای ادامه مذاکرات به قاهره بازمی گردند.

  اشرف العربی، وزیر برنامه ریزی مصر در گفت وگو با شبکه سی. بی. اس این مذاکرات را دشوار توصیف کرد.

  اگرچه هیچ یک از طرفین دلیل عدم توافقشان را روشن نکرده اند اما تحلیلگران اظهار می کنند که گروه اخوان المسلمین نمی خواهد پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی، با اجرای تدابیر اقتصادی نامحبوبی که طبقه متوسط و فقیر را تحت فشار قرار خواهد داد، ریسک کند.

  به گزارش رویترز، برنامه وام صندوق بین المللی به تثبیت اقتصاد مصر کمک کرده و روند اعطای حداکثر ۱۵ میلیارد دلار کمک و سرمایه گذاری های خارجی در این کشور را تسریع می کند.

  اخوان المسلمین اقتصاد انتخابات دلار دولت سرمایه گذاری صندوق بین المللی پول مصر واشنگتن یارانه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها