• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37705

  نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس گفت که نباید به خاطر ایرادات لایحه بودجه کشور را در بن‌بست نبود بودجه قرار دهیم.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، عبدالقاسم خسروی در مخالفت با رد کلیات لایحه بودجه کل کشور سال ۹۲ گفت: براساس قانون اساسی بودجه از طرف دولت تهیه و برای رسیدگی و تصویب به مجلس تسلیم می شود، همچنین براساس آیین نامه کمیسیون تلفیق موظف به بررسی بودجه و ارائه گزارش نهایی آن به مجلس است.

  وی افزود: در یکی از تذکرات نمایندگان در ابتدای جلسه به طور ضمنی رییس مجلس به عدم شفافیت در این مساله اقرار کردند و گفتند که آیین نامه باید شفاف تر تدوین می شد.

  نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس خاطرنشان کرد: شاه بیت مخالفین کلیات این بود که اگر مجلس صلاح بداند، در کمیسیون تلفیق اصلاحات مدنظر مجلس مورد بررسی قرار می گیرد، این در حالی است که لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق با موافقت ۲۲ نفر و مخالفت ۲۲ نفر به این وضع افتاده است، چه مصلحتی باعث شد که وقت مجلس گرفته شود مگر در سال های گذشته گاهی ۲۰ بند لایحه بودجه به ۱۰۰ بند افزایش نیافته، پس از چه مصلحتی باعث شده، تلفیق به رد کلیات رای بدهد؟

  خسروی در ادامه با بیان اینکه دلایل مخالفان کلیه بودجه عمدتا اصلاحی است، اظهار کرد: ما می توانیم طبق آیین نامه در کمیسیون تلفیق پیشنهادات اصلاحی بودجه را بررسی کنیم، چراکه قطعا ما هم به برخی موارد بودجه ایراد داریم اما در طول تاریخ بودجه بدون ایراد هم وجود نداشته و بهتر بود که این ایرادات در زمان تدوین لایحه به دولت تقدیم می شد که اثر بهتری داشته باشد.

  این عضو کمیسیون آموزش مجلس به مزایای بودجه ۹۲ اشاره و خاطرنشان کرد: بودجه ۹۲ موارد مثبتی هم دارد که یکی از آنها کاهش وابستگی به نفت است، اگر عده ای می گویند کاهش وابستگی به نفت غیر از کاهش صادرات است، پس این کاهش وابستگی چطور اتفاق می افتد؟ در لایحه بودجه ۹۲ همچنین افزایش سایر درآمدها، پرداخت بدهی های دولت، احیای منابع بسیار غنی کشور، گسترش بیمه، کاهش سهم مردم از پرداخت بیمه، تقویت بنیان خانواده و کوچک سازی دولت توجه شده است و اگر ما عید بودجه را می بینیم، باید زیبایی های آن را هم ببینیم.

  نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس با بیان اینکه لایحه بودجه ۹۲ در کنار ایرادات نکات ارزشمندی هم دارد، گفت: قانون اساسی مترقی ما پیش بینی کرده که مجلس نظرات اصلاحی بدهد و بودجه را اصلاح کند، پس ما نمی توانیم به صرف اشکالاتی که داریم کشور را در بن بست نبود بودجه قرار دهیم زیرا این ظلم به مردم است و ما وظیفه داریم در برابر قسمی که در مجلس خوردیم پاسخگو باشیم.

  خسروی در پایان گفت: من مطمئنم کلیات بودجه با رای قاطع به تصویب نمایندگان می رسد و انشاءالله نظرات کارشناسی سازنده و اصلاحی نمایندگان هم مورد توجه قرار گیرد تا ایراداتش برطرف شود.

  بودجه دولت رییس مجلس قانون اساسی کارشناسی کاهش صادرات لایحه لایحه بودجه نفت نماینده مردم
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها