• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37688

  بر اساس مصوبه هیئت وزیران درباره افزایش ۲۵ درصدی مستمری، حداقل حقوق بازنشستگان ۷۰۰ هزار تومان است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران مصوبه هیات وزیران درباره افزایش مستمری کلیه مستمری بگیران اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده برای اجرا ابلاغ شد.

  تصویب نامه در خصوص افزایش مستمری کلیه مستمری بگیران اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ابلاغ شد.

  هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۱فروردین۱۳۹۲ بنا به پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی مصوب۱۳۵۴ تصویب نمود:

  ۱ مستمری کلیه مستمری بگیران اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده به میزان بیست و پنج درصد افزایش می یابد.

  ۲ پس از اعمال افزایش یادشده، حداقل دریافتی ماهیانه افرادی که میزان سابقه پرداخت حق بیمه آنها سی سال و بیشتر باشد، (اعم از سابقه پرداخت حق بیمه واقعی و نیز سنوات ارفاقی که به موجب قوانین مختلف نظیر اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور ایجاد شده است) مبلغ هفت میلیون (۷.۰۰۰.۰۰۰) ریال تعیین می شود.

  ۳ اجرای تصویب نامه شماره ۲۶۵۸۰/ت۴۲۴۷۱ه مورخ ۹/۲/۱۳۸۸ در خصوص مستمری بگیران بهره مند از حمایت یارانه ای دولت، منوط به پیش بینی ردیفی جداگانه در لوایح بودجه سنواتی و پرداخت اعتبار مربوط به سازمان تأمین اجتماعی می باشد.

  معاون اول رئیس‎ جمهور محمدرضا رحیمی

  اشتغال بودجه جمهوری اسلامی ایران حقوق دولت رییس جمهور قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معاون اول معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها