• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37677

  دبیر سندیکای کارخانجات چای شمال از پرداخت مابقی مطالبات چایکاران با اعتبار مصوب دولتی از محل یارانه برگ سبز چای سال ۹۲ خبر داد.

  به گزارش پارس نعمت یاورزاده در گفت وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی برای پرداخت باقیمانده مطالبات چایکاران، هشت میلیارد تومان درخواست کرده که پرداخت این مبلغ در دولت مصوب شده و به زودی از سوی معاونت برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهوری پرداخت می شود.

  وی با بیان این که مطالبات چایکاران حدود ۹ میلیارد تومان است، عنوان کرد: مشکلی برای پرداخت مابقی مطالبات وجود ندارد.

  دبیر سندیکای کارخانجات چای شمال درباره وضعیت چایکاران و برنامه دولت برای امسال، افزود: بر اساس دستور معاون اول رییس جمهور، متولی چایکاران در سال جاری استانداری است و استاندار برنامه خود را به دولت ارائه کرده که درجلسه چهارشنبه هیات دولت - ۲۸فروردین - بررسی و تصویب می شود.

  در سال گذشته ۱۱۰ هزار تن برگ سبز چای از باغات کشور برداشت شد که بر اساس نرخ خرید تضمینی اعلام شده هر کیلو گرم برگ سبز چای درجه یک ۷۰۰ و درجه دو ۳۹۰ تومان از چایکاران تحویل گرفته شد که ارزش مجموع این محصول تولیدی در سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان بود که حدود ۹ میلیارد تومان آن هنوز پرداخت نشده و به عنوان مطالبات چایکاران از دولت در حال پیگیری است.

  جهاد کشاورزی چای دانشجویان ایران دولت ریاست جمهوری رییس جمهور کشاورزی معاون اول معاونت برنامه ریزی یارانه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها