• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37643

  وزیر نیرو با اعلام اینکه این وزارتخانه در نوک پیکان تحقق شعار سال حماسه اقتصادی قرار دارد، گفت: یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی در کنار پیگیری اجرای پروژه های مهر ماندگار از برنامه های مهم وزارت نیرو در سال ۹۲ محسوب می شود.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، مجید نامجو درباره لزوم برنامه ریزی برای تحقق" حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" در سال جاری گفت: وزارت نیرو زیرساختی ترین وزارتخانه کشور است که باید آب و برق مردم را به بهترین شکل تامین کند و این موضوع نشان دهنده این است که در خصوص شعار حماسه اقتصادی، نوک پیکان و فلش اصلی این شعار به سوی وزارت نیرو است.

  وزیر نیرو جایگاه این وزارتخانه را برای تحقق شعار امسال تعیین کننده خواند و گفت: در تحقق حماسه اقتصادی، نوک پیکان و فلش اصلی به سوی وزارت نیرو است. این شعار از سوی مقام معظم رهبری بسیار دقیق نامگذاری شده و از حساسیت های زیادی در وزارت نیرو برای اجرا شدن برخوردار است.

  وی تصریح کرد: وزارت نیرو باید با پرداختن به نقاط بهبود و قوت این وزارتخانه، کارگروه های مورد نیاز خود را فعال کند و در سطح عالی و ریزبینانه و با سرعت عمل هوشمندانه برنامه های مدونی را آماده کند.

  نامجو با بیان اینکه وزارت نیرو با آغاز عملیات اجرایی بلندترین سد بتونی جهان در ابتدای سال جاری، گام بلندی برای خلق حماسه اقتصادی برداشته است گفت: این وزارتخانه در راستای تحقق این شعار حماسی وظایف عمده و سنگینی را به عهده دارد.

  وزیر نیرو گفت: حتی در پروژه های مهم کشور، تامین آب و برق از نیازهای اساسی است که باید به آن توجه شود و اهمیت این موضوع از دیدگان هیچ کس پنهان نیست. وی همچنین با اشاره به شعار حماسه سیاسی، گفت: در این راستا وزارت نیرو وظایف مهمی را برعهده دارد که از این میان می توان به رضایتمندی ۱۰۰ درصد مردم کشور در تامین آب و برق آنان، فعال شدن کارگاه های عمرانی و نشاط کاری میان پیمانکاران صنعت آب و برق اشاره کرد.

  وی همچنین یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی، واگذاری شرکت های توزیع نیروی برق، انتقال آب از دریاهای شمال و جنوب، ساماندهی نیروهای شرکتی، عملیاتی شدن پروژه های آبیاری و زهکشی سراسری، کمک به تدوین نقشه راه دولت یازدهم و کمک به تدوین عملکرد دولت دهم، پیگیری طرح ها و لوایح مهم، تامین و تنوع بخشی منابع مالی و توجه به مسکن مهر و پروژه های مهر ماندگار را از جمله اولویت های کاری وزارت نیرو در سال جدید برای تحقق شعار" حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" اعلام کرد.

  برق پروژه های مهر ماندگار حماسه اقتصادی دولت شهری و روستایی مجید نامجو مسکن مهر منابع مالی وزارت نیرو وزارتخانه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها