احمد توکلی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37383

  عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به اینکه مدافع تک‌نرخی شدن ارز هستم، گفت: نرخ ارز باید بر اساس منابع و مصارف تعیین شود و این اقدام دولت که از قیمت ارز برای تراز کردن بودجه استفاده می‌کند، صحیح نیست.

   

   

   

  به گزارش پارس، احمد توکلی در نشست خبری صبح امروز با خبرنگاران در پاسخ به سوال فارس مبنی بر امکان تک نرخی شدن ارز گفت: مدافع تک نرخی شدن ارز هستم، البته بر اساس ملاک های اقتصادی و به نظرم باید تیمی که به صورت علمی و کارشناسی و دقیق کار می کند، تشکیل شود و تعیین کند که چه نرخی باید برای ارز در کشور ما در نظر گرفته شود.

  عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: نرخ ارز باید بر اساس منابع و مصارف تعیین شود، ولی از این  شکل که  دولت از قیمت ارز برای تراز کردن بودجه استفاده می کند،   صحیح نیست.

  وی با بیان اینکه  نرخ ارز شناور مدیریت شده که در برنامه پنجم آمده است، نرخی ثابت است که در یک محدوده خاص نوسان دارد، گفت: ارز  دو نرخی منشأ فساد است.

  توکلی افزود: یکی از علل افزایش نرخ ارز، ریالی کردن  ارز و  توزیع آن در میان مردم بود و دولت باید به مردم توضیح دهد که اگر بخواهد ماهیان ۲۵۰ هزار تومان یارانه بدهد، قیمت حامل های انرژی باید چند برابر شود؟

   

  احمد توکلی ارز بودجه بودجه مجلس شورای اسلامی دولت قیمت حامل های انرژی کارشناسی نرخ ارز یارانه nbsp

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها