• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 373435

  بلومبرگ نوشت دولت ایران مصر است برای تاسیس مرکز مالی در بزرگترین جزیره خلیج فارس و بهبود وضع اقتصادی کشور وارد عمل شود.

  به گزارش پارس نیوز،

  بلومبرگ گزارش داد ایران قصد دارد در جزیره قشم واقع در تنگه هرمز، یک مرکز مالی افتتاح کند تا دروازه ورود بانک ها و موسسات مالی خارجی به بازار 80 میلیون نفری ایران باشد.

  «فرهاد تقی زاده حصاری،» مشاور ارشد شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم اعلام کرد بانک های چینی و روسی، علاقه خود به تاسیس دفتر نمایندگی در این منطقه را ابراز کرده اند.

  وی بدون اشاره به هویت این موسسات افزود: یکی از بزرگ ترین بانک های ژاپن نیز در خصوص تاسیس نمایندگی خود در حال مذاکره است.

  جزیره قشم، بزرگ ترین جزیره خلیج فارس است و در حدود 1382 کیلومتری تهران قرار دارد.

  تقی زاده ضمن اشاره به منافع بسیار همکاری اقتصادی با ایران اظهار کرد: هدف از تاسیس این مرکز مالی به قشم محدود نمی شود؛ بلکه دروازه ورود به کل کشور است.

  اقتصاد ایران از دیرباز به درآمد نفت و مصرف داخلی آن متکی بوده است. اما هم اکنون در حال بررسی کامل زیرساخت های خود است و بعد از رفع تحریم ها در ماه ژانویه، میلیاردها دلار صرف توسعه فرودگاه ها، سامانه حمل و نقل و بخش انرژی خود کرده است.

  صندوق بین المللی پول پیش بینی کرداقتصاد ایران ظرف یک سال آینده، حدود 4 درصد رشد داشته باشد.

  تقی زاده حصاری اعلام کرد: ما در بخش های مختلف، پروژه های عملی و معقولی داریم که برای سرمایه گذاران خارجی جالب خواهد بود. اما یکی از تنگناها، کمبود دسترسی به سرمایه گذاری مناسب است. مرکز مالی می تواند به ما کمک کند به این سرمایه گذاری دست پیدا کنیم.

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دور اول ریاست جمهوری اش، تمام تلاش خود را به رفع تحریم ها معطوف کرده است. وی برای ارتقای اقتصاد کشور که هنوز دچار تورم و بیکاری جوانان است، برروی سرمایه گذاران خارجی و شرکت های بین المللی حساب باز کرده است.

   

   

  ایران قشم مرکز مالی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها