• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37069

  برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت کشور روز گذشته - شنبه - طی مراسمی با حضور رییس‌ جمهور در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما رونمایی شد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا در حالی که طی چند سال گذشته بسیاری از فعالان صنعتی، تولیدی و کارشناسان اقتصادی از نبود یک استراتژی و برنامه راهبردی در حوزه های صنعت، معدن و تجارت انتقاد کرده بودند بالاخره پس از مدت ها انتظار، امروز از برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت کشور رونمایی شد. این برنامه راهبردی در ۳۰ جلد کتاب تنظیم شده است.

  پیشتر در ۱۱ مهر ماه سال ۱۳۹۱ پیش نویس برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت در سطح کلان انتشار یافته و در اختیار رسانه ها قرار گرفته بود.

  معاون سابق برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اوایل سال گذشته در گفت وگو با ایسنا از تدوین استراتژی توسعه صنعتی و تجاری کشور بر مبنای الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت خبر داده بود.

  رضا فاطمی امین گفته بود که در مراحل تدوین برنامه، ۲۳۰ جلسه هم اندیشی با حضور صاحبان صنایع، انجمن ها، تشکل ها در اتاق بازرگانی و خانه های صنعت و معدن، صاحب نظران استانی و جمع های دانشگاهی برگزار شد.

  نخستین بار بیش از یک دهه قبل تلاش ها برای تدوین استراتژی توسعه صنعتی کشور آغاز شد که این تلاش ها در زمان وزارت اسحاق جهانگیری به انتشار نخستین سند استراتژی توسعه صنعتی کشور منجر شد.

  با این وجود این سند بعدا توسط علیرضا طهماسبی و علی اکبر محرابیان وزیران صنایع و معادن دولت های دهم و دهم چند بار مورد بازنگری قرار گرفت. بعد از ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی بار دیگر تدوین سند استراتژی توسعه صنعتی این بار در کنار بخش تجارت در دستور کار قرار گرفت.

  امروز در حالی برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت کشور مورد رونمایی قرار گرفت که در ۲۶ دی ماه سال گذشته نیز طی مراسمی از استراتژی معدن و صنایع معدنی کشور رونمایی شد.

  اسحاق جهانگیری تجارت دولت رییس جمهور صدا و سیما صنایع و معادن صنعت معدن و تجارت صنعت و معدن معدن وزارت صنعت معدن و تجارت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها