مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در نشست تجاری با کشور هند اظهار داشت: کشور ایران با داشتن موقعیت استراتژیک، ذخایر عظیم طبیعی و معدنی، برخورداری از امنیت در منطقه، دسترسی سریع و آسان به راه‌های ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب و بسیاری دیگر از فرصت‌ها و مزایای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یکی از کشورهای قدرتمند منطقه و جهان است.

وی بیان کرد: کشور هند به عنوان یکی از قدرت‌های نوظهور در منطقه و جهان به حساب میاید که نقش مهمی در معاملات اقتصادی ایفا می‌کند، علاوه بر این اقتصاد دو کشور ایران و هند در بسیاری از زمینه‌ها مکمل یکدیگر هستند.
خوانساری با بیان اینکه در دوران تحریم هند جزو کشورهایی بود که روابط تجاری و اقتصادی خود را با ایران قطع نکرد گفت: هند یکی از کشورهایی است که قبل از برداشته شدن تحریم‌ها و با توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی قابل توجه در این راستا گام‌هایی برداشته و همکاری‌های خود را با ایران ادامه داده است.
وی همچنین افزود: سرمایه‌گذاری در بخش‌های نفت، گاز و پتروشیمی، داروسازی، همکاری در مناطق آزاد کشور به خصوص چابهار، خطوط ریلی، همکاری‌های بندری و دریایی از نمونه‌های بارز همکاری کشور هند با ایران بوده است.
وی با اشاره به لغو تحریم‌ها بیان کرد: دوران جدیدی که پس از رفع تحریم‌ها آغاز گردیده است زمینه را بیش از  پیش برای افزایش روابط تجاری بین دو کشور فراهم ساخته است اما نباید برای توسعه و تحکیم روابط فقط به تجارت کوتاه مدت و مبادله کالا بسنده کرد.
خوانساری همچنین تاکید کرد: سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مشترک فنی، صنعتی، تولیدی چه در داخل دو کشور و چه در کشورهای ثالث یکی از راه‌هایی است که ضامن دوام روابط تجاری و اقتصادی دراز مدت است و هجوم بی‌سابقه هیئت‌های مختلف تجاری و اقتصادی از سراسر دنیا به ایران طی چند ماه اخیر نشان دهنده ذوق و اشتیاق کشورهای جهان با همکاری‌های بلند مدت با ایران است. 
وی در پایان بیان کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی کشور دارای بیش از 15 هزار عضو فعال از شرکت‌های بزرگ و متوسط است که نقش عمده‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند و بسیاری از آنان با کشور هند دارای مبادلات تجاری، اقتصادی، صنعتی و فنی می‌باشند.