• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36364

  دولت عراق در پیش‌بینی‌های خود درباره میزان ذخایر نفتی تایید شده این کشور تجدیدنظر کرد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، دولت عراق اعلام کرد: ذخایر نفتی تایید شده این کشور از ۱۴۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون بشکه به ۱۵۰ میلیارد بشکه افزایش یافته است.

  عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت عراق گفت: با تلاش وزارت نفت و عقد قراردادهای اکتشافی در دو سال اخیر عراق از این پس می تواند میزان ذخایر نفتی خود را ۱۵۰ میلیارد بشکه اعلام کند و

  این رقم در آینده قطعا افزایش خواهد یافت.

  عراق تا به حال بر این باور بود که میزان ذخایر نفتی این کشور ۱۴۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون بشکه و ذخایر گازی آن حدود ۳۲۰۰ میلیارد متر مکعب است. همین مقدار نیز عراق را به یکی از بزرگترین دارندگان ذخایر نفت و گاز جهان بدل می کند.

  این کشور در حال حاضر روزانه سه میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه نفت تولید می کند که از این میزان روزانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه صادر می شود.

  عراق به دنبال این است که برای تامین بودجه بازسازی ویرانی های حاصل از سالها جنگ تولید و صادرات نفت و گاز خود را افزایش دهد.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، عبدالکریم اللعیبی وزیر نفت عراق پیشتر میزان سرمایه گذاریهای نفتی در این کشور را طی پنج سال آینده بیش از ۱۷۳ میلیارد دلار اعلام کرد.

  این سرمایه گذاری ها باعث می شود تا تولید نفت عراق تا سال ۲۰۱۸ به ۹ میلیون بشکه در روز برسد که ۶۰۰ میلیارد دلار برای این کشور درآمدزایی دارد.

  بودجه جهان دلار دولت سرمایه سرمایه گذاری عراق نفت نفت و گاز وزارت نفت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها