• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36241

  وزیر راه و شهرسازی روز گذشته، مهم‌ترین اولویت دولت برای بازار مسکن ۹۲ را اعلام کرد.

  علی نیکزاد، روزگذشته، با اشاره به ضرورت و اهمیت تشدید نظارت ها در بازار مسکن گفت: در سال ۹۲، حتما باید با تعامل و همفکری دولت و مجلس، برای پایان دادن به برخی رفتارها در بازار مسکن فکر اساسی شود.

  وی با بیان اینکه کنترل سوداگری و سفته بازی در بازار مسکن مهم ترین کاری است که باید در این راستا صورت گیرد، خاطرنشان کرد: کسانی که معتقدند در کشور به اندازه کافی مسکن وجود ندارد و دولت را به این خاطر، متهم می کنند، سخت در اشتباهند؛ چرا که هم اکنون براساس آخرین آمارهای رسمی، از مجموع ۲/۲۱ میلیون خانوار، ۶/۲۱ واحد مسکونی در کشور وجود دارد که این به معنای وجود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی اضافه بر نیاز است.

  نیکزاد ادامه داد: اما مساله این است که توزیع عادلانه ای در مالکیت مسکن وجود ندارد و امسال باید به مباحثی مانند اعمال مالیات بر خانه های خالی، زمین های بایر و مالیات بر معاملات مکرر و… در جهت قانونی شدن و اجرایی شدن، توجه بیشتری شود.

  وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره آخرین آمار خانه های خالی در تهران گفت: براساس آخرین آمار ارائه شده از سوی دستگاه های خدمات رسان و شرکت های تابعه وزارت نیرو (آب، برق و گاز) ، در دو ماهه آخر سال ۹۱،۴۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در استان تهران شناسایی شده است که مصرف آب، برق و گاز آنها صفر بوده است.

  وی افزود: این در حالی است که در همین زمان – دو ماه پایانی سال ۹۱ – ۴۲۰ هزار پروانه ساختمانی در استان تهران صادر شده است.

  مسکن مهر را ما مکان یابی نکردیم!

  نیکزاد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، از برخی کارشناسان گلایه کرد و گفت: در پاسخ به کسانی که به هر دلیلی، اعم از دلایل سیاسی یا کارشناسی به دولت انتقاد می کنند و می گویند مکان یابی مسکن مهر اشتباه بوده است، باید بگویم مکان یابی مسکن مهر در زمان ما انجام نشده و مربوط به دولت های قبلی است.

  وی ادامه داد: در دولت فعلی، دولت تنها سرعت ساخت و ساز در این مکان ها را افزایش داده است.
  وزیر راه و شهرسازی همچنین در مورد زلزله دو روزگذشته استان بوشهر اعلام کرد: با همکاری دولت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بازسازی مناطق و واحدهای مسکونی آسیب دیده این استان به سرعت آغاز می شود.

  استان تهران انقلاب اسلامی برق دولت دولت و مجلس راه و شهرسازی زلزله گاز مسکن وزیر راه و شهرسازی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها