• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35616

  مدیرکل ماشین‌سازی و نیرومحرکه وزارت صنعت با اشاره به توقف شماره‌گذاری خودروهای داخلی، گفت: برای حل این مشکل، به دنبال اخذ مصوبه از هیأت دولت هستیم، تا جهت نصب ایربگ و تولید خودرو با استاندارد یورو ۴ به خودروسازان مهلت داده شود.

  به گزارش پارس کیومرث فروتنی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد توقف شماره گذاری خودروهای داخلی اظهار داشت: در حال پیگیری این موضوع هستیم تا مصوبه ای برای مهلت دهی به خودروسازان جهت نصب کیسه هوا و تولید با استاندارد یورو ۴ از هیأت دولت دریافت کنیم.

  وی ادامه داد: امیدواریم مشکل توقف شماره گذاری خودروها طی یک تا دو هفته آینده برطرف شود.

  فروتنی با بیان اینکه در حال حاضر شماره گذاری اکثر خودروهای داخلی متوقف است گفت: تندر ۹۰، تیانا، مگان، پژو ۲۰۶، ویتارا و پژو ۲۰۷ از جمله خودروهایی هستند که با استاندارد یورو ۴ تولید می شوند ولی پژو ۴۰۵، سمند و پراید هنوز با استاندارد یورو ۲ تولید می شود.

  وی توضیح داد: برای تولید این خودروها با استاندارد یورو ۴ نیز تأییدیه نوع صادر شده ولی هنوز به تولید انبوه نرسیده اند.

  * توقف شماره گذاری به درخواست سازمان محیط زیست

  به گزارش فارس، پلیس از ابتدای سال جاری شماره گذاری خودروهای داخلی با مدل ۹۲ را به درخواست سازمان محیط زیست متوقف کرده است.

  دلیل شماره نشدن این خودروها، عدم تولید با استاندارد یورو ۴ و عدم نصب ایربگ است و علاوه بر این، پلیس از خودروسازان خواسته تا محصولات تولیدی در سال گذشته را با مدل ۹۱ به خریداران تحویل دهند.

  احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان روز گذشته در گفت وگو با فارس از توقف پلاک گذاری خودروها از سوی پلیس راهور از ابتدای سال جاری خبر داده و گفته بود: براساس مصوبه دولت در اسفند سال ۹۰، از ابتدای امسال خودروها باید با استاندارد یورو ۴ تولید شوند و شرط این تولید، آن است که وزارت نفت از اول سال ۹۱ سوخت با استاندارد یورو ۴ را در کشور توزیع کرده باشد.

  وی با بیان اینکه توزیع سوخت با استاندارد یورو ۴ هنوز انجام نشده است، گفته بود: وزارت نفت اعلام کرده که توزیع این سوخت را از اول سال جاری در ۸ کلان شهر آغاز خواهد کرد که ظاهراً این مسئله نیز عملیاتی نشده است.

  دبیر انجمن خودروسازان در مورد دلیل عدم پلاک شدن خودروهای تولیدی با استاندارد یورو ۴ نیز گفته بود: در ۲ یا ۳ ماه پایانی هر سال، خودروها با مدل سال آینده به خریداران تحویل داده می شد و در حال حاضر پلیس اجازه پلاک گذاری خودروهای با استاندارد یورو ۴ را نمی دهد و از خودروسازان خواسته تا این خودروها را با مدل ۹۱ به خریداران تحویل دهند.

  به گفته وی، توجیه پلیس این است که چون این خودروها در سال ۹۱ تولید شده اند، پس باید با مدل ۹۱ به مردم عرضه شوند.

  استاندارد پلیس راهور تندر ۹۰ خودرو خودروسازان دولت صنعت کلان شهر محیط زیست یورو
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها