• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35555

  رییس جمهور چین از آزادتر شدن اقتصاد این کشور خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، شی جین پینگ، رییس جمهوری خلق چین در دیدار با نمایندگان موسسات چینی و خارجی حاضر در نشست سالانه مجمع بوآئو گفت: چین قاطعانه اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز را ادامه داده و تغییر روش رشد اقتصادی را تسریع می کند.

  وی تصریح کرد: اقتصاد چین در طولانی مدت در آینده فرایندی پویا طی می کند و جریان های صنعتی شدن، اطلاعاتی شدن، شهری شدن و مدرنیزاسیون کشاورزی نیز ظرفیت بازار کشور را تا حد زیادی افزایش می دهد.

  وی افزود: چین همچنین در آینده در جریان توسعه کشور کیفیت و کارآیی توسعه را در اولویت قرار می دهد.

  شی جین پینگ تاکید کرد: بازار چین شرایطی برابر برای همه دارد و همه موسسه هایی که در چین به ثبت رسیده اند، سازه مهمی از اقتصاد چین محسوب می شوند.

  رییس جمهوری چین با اشاره به اینکه چین سیاست جذب سرمایه خارجی خود را تغییر نمی دهد، تصریح کرد: ما از حقوق مشروع سرمایه گذاران خارجی حمایت کرده و همچنین خدمات، محیط و شرایط بهتری در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهیم.

  وی خاطرنشان کرد: امیدواریم موسسه داران سراسر جهان فرصت های موجود در چین را از دست نداده و توسعه مطلوب خود را در چین تحقق بخشند.

  به گزارش رادیو چین، رییس جمهور در حاشیه این اجلاس رییس دوره ای مجمع عمومی سازمان ملل، رییس صندوق بین المللی پول و بیل گیتس دیدار کرد.

  وی در دیدار با رییس دوره ای مجمع عمومی سازمان ملل گفت: سازمان ملل در پاسداری از صلح جهان و یاری به صلح، توسعه و همکاری مشترک جهان مسوولیت ها و وظایف سنگینی بر عهده دارد.

  وی ادامه داد: چین همچنین به عنوان قدرت مثبت پاسداری از صلح و توسعه مشترک جهان بر اهداف و اصول منشور سازمان ملل پایبند بوده و از چندجانبه گرایی و حل اختلافات بین المللی به روش دیپلماتیک و گفت و گوی تمدن ها پشتیبانی می کند.

  رییس جمهور چین در همین حال در دیدار با رییس صندوق بین المللی پول گفت: اقتصاد جهان دچار تحولات دیرپا شده و عناصر بی ثبات و نامعلوم زیادی در بر دارد.

  وی افزود: از همین رو، اعضای جامعه جهانی برای گذراندن مقطع حساس کنونی باید همکاری بیشتری داشته باشند و ما امیدواریم صندوق بین المللی پول با تکمیل تشکیلات و سازوکارهای خود، جایگاه بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه در سازمان را بالا ببرد.

  اقتصاد تمدن جهان چین رشد اقتصادی سرمایه گذاران صندوق بین المللی پول کشاورزی کشورهای در حال توسعه مجمع عمومی سازمان ملل
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها