• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35439

  دولت در سال جدید تصمیم دارد تا با اخذ نیم درصد عوارض از واردات، توسعه صادرات را صورت دهد.

  به گزارش پارس کیومرث فتح اله کرمانشاهی در گفتگو با مهر از پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اخذ عوارض از واردات کشور به نفع صادرات غیرنفتی خبرداد و گفت: پیشنهاد شده است که از واردات کشور، عوارض نیم درصدی اخذ و منابع حاصل از آن به توسعه صادرات اختصاص یابد.

  معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر ضرورت تامین منابع مطمئن مالی به صورت مداوم برای توسعه صادرات غیرنفتی کشور، افزود: اگر بخواهیم به خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر بستن درب چاههای نفت جامه عمل بپوشانیم، باید همواره حمایت از صادرات را در کنار مدیریت واردات به منظور حمایت از آن دسته تولیدات داخلی که در خدمت صادرات قرار می گیرد، در دستور کار قرار دهیم.

  وی تصریح کرد: در عین حال، رونق صادرات می تواند بخش اعظمی از نیاز ارزی واردات کشور را نیز تامین کند و سال گذشته این موضوع محقق شد و صادرات غیرنفتی کشور توانست ۷۰ درصد از نیاز ارزی واردات کشور را تامین کند.

  به گفته کرمانشاهی، جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در دستور کار قرار گرفته است و بر این اساس، تلاش می شود تا صادرات محصولات با ارزش افزوده بالاتر، ارزآوری بیشتری را برای کشور به همراه آورد.

  ایران تجارت دولت صادرات غیرنفتی معاون مقام معظم رهبری نفت واردات وزارت صنعت معدن و تجارت عوارض
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها