• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35432

  قطعه چهار آزادراه تهران – شمال فردا - چهارشنبه ۲۱ فروردین - با حضور مسئولان به طور رسمی افتتاح می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، از ۲۹ اسفند سال گذشته قطعه چهار آزادراه تهران – شمال به عنوان کوچکترین قطعه از این پروژه بزرگ، بدون افتتاح رسمی زیر بار ترافیک رفت.

  این قطعه با اصرار مسئولان بنیاد مستضعفان به عنوان بخش خصوصی سازنده آزادراه تهران – شمال افتتاح شد تا به ترافیک جاده چالوس برای سفرهای نوروزی کمک کرده و باعث روان تر شدن حرکت خودروهای حدفاصل مرزن آباد تا چالوس شود.

  اقدام به بازگشایی قطعه چهار آزادراه تهران – شمال برای تردد عموم خودروها با وجود نظر متفاوت بخش دولتی، انجام شد در حالی که در این قطعه کمبودهای زیادی دیده می شود.

  قطعه چهار آزادراه تهران – شمال هنوز روکش اصلی آسفالت ندارد. ضمن آن که حفره های ایجاد شده به منظور نصب کیوسک عوارضی مشکلاتی برای تردد خودروهایی که وارد این قطعه می شوند، ایجاد کرده است.

  هر چند در این قطعه روشنایی و تجهیزات آن نصب شده است اما هنوز به برق دسترسی ندارد و به این ترتیب چراغ های نصب شده در این آزادراه هنوز بی استفاده هستند.

  در این قطعه ۲۱ کیلومتری هیچ محلی به عنوان پارکینگ در حاشیه آزادراه در نظر گرفته نشده و در صورت بروز مشکل برای هر وسیله نقلیه باید در یکی از باندهای این آزادراه توقف کرد که خود دلیلی برای بروز سانحه و ترافیک خواهد بود.

  با وجود تمام این مشکلات فردا با حضور مقامات رسمی کشور که ممکن است ریاست جمهور نیز عضو آن ها باشد به طور رسمی افتتاح می شود.

  البته به گفته برخی مسئولان حفره های ایجاد شده برای نصب کیوسک عوارضی به منظور افتتاح پر می شود تا افتتاح صورت گیرد. پس از آن روکش سوم آسفالت انجام شده و برای جلب نظر شرکت برق منطقه ای برای روشن شدن چراغ های این آزادراه اقدام خواهد شد.

  به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، قرار شد فروردین ماه برای عبور و مرور اتومبیل از قطعه چهار آزادراه تهران – شمال هیچ عوارضی گرفته نشود تا به این ترتیب دولت به مردمی که سال ها منتظر افتتاح این آزادراه بودند، عیدی دهد.

  ۱۰ روز دیگر تا پایان فروردین ماه باقی مانده است اما هنوز قیمت عوارضی که باید از ابتدای اردیبهشت از مردم اخذ شود، مشخص نشده است.

  بخش خصوصی برق جاده دولت روشنایی سفرهای نوروزی مشکلات معاون وزیر راه و شهرسازی وسیله نقلیه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها