• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35341

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: هدفمندسازی یارانه ها کار بسیار خوبی بود ولی به درستی اجرا نشد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، غلامعلی جعفرزاده افزود: این مدل تاکنون در هیچ کشور دنیا اجرا نشده و بالاترین یارانه که در مصر پرداخت شد، شش ماه بود.

  وی اظهارداشت: به سه دهک جامعه باید یارانه پرداخت شود و دیگر دهک ها نیازی به یارانه ندارند چرا که افزایش نقدینگی خود عامل تورم و گرانی در جامعه است.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: هدفمندسازی یارانه ها کار بسیار خوبی بود ولی به درستی اجرا نشد.

  وی افزود: براساس قانون هدفمندی یارانه ها مقرر شد دولت درآمد جدیدی که از محل یارانه ها ایجاد می کند ۳۰ درصد به بخش تولید، ۲۰ درصد در صندوق توسعه ملی ذخیره و ۵۰ درصد هم بصورت یارانه نقدی به مردم پرداخت کند در حالیکه دولت یارانه بخش تولید را پرداخت نکرد.

  جعفرزاده در ادامه به توسعه کشاورزی اشاره کرد و اظهارداشت: با برنامه ریزی راهبردی باید تمامی زمین های کشاورزی کشور به زیر کشت برود.

  وی گفت: رشد کشاورزی به صورت غیر مستقیم به بهبود وضعیت خانوارهای شهری و روستایی کمک و با افزایش دستمزدها، کاهش قیمت مواد غذایی و تقاضای بیشتر برای کالاها و خدمات واسطه ای همراه می شود.

  نماینده مردم رشت یادآورشد: این پدیده به ترغیب و توسعه فعالیت های زراعی، افزایش سرمایه های تولیدی به قشرهای زحمت کش و بهبود کارایی بازار می انجامید.

  بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی دولت زمین قانون هدفمندی یارانه ها کشاورزی مصر نماینده مردم رشت در مجلس شورای هدفمندسازی یارانه ها یارانه یارانه ها
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها