• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34726

  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور با تاکید بر این‌که به ارزش ذاتی و اقتصادی‌ آب در کشور اصلا توجه نشده است، در مورد اجرای گام دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها در سال جاری اظهار کرد: در این مورد دولت و مجلس باید به تفاهم برسند.

  به گزارش پارس سید مهدی ثمره هاشمی در گفت وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، در پاسخ به این پرسش که آیا ستاد هدفمندی یارانه ها قولی در مورد زمان اجرای گام دوم به شرکت آبفا نداده است گفت: ستاد هدفمندی یارانه ها دولت است، ما خودمان هم دولتیم؛ دولت به دولت قول نمی دهد.

  وی افزود: مجلس باید اجازه اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها را بدهد، در حال حاضر نظر برخی نمایندگان این است که گام دوم هدفمندی یارانه ها نباید اجرا شود بنابراین بالاخره باید یک تفاهمی بین دولت و مجلس ایجاد شود تا بتوان مرحله دوم را اجرا کرد.

  ثمره هاشمی با تاکید بر این که ما آماده اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها هستیم، گفت: به محض کسب اجازه گام دوم هدفمندی یارانه ها اجرا می شود.

  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور در پاسخ به این پرسش که آیا با عدم اجرای گام دوم در زمان نزدیک شرکت آب وفاضلاب دچار مشکل نمی شود گفت: با عدم اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها بسیار دچار مشکل می شویم. با توجه به شرایط یا باید تعرفه اصلاح شود که بتوانیم هزینه ها را پوشش دهیم و یا این که مابه التفاوت دولت را از جایی پرداخت کند.

  وی با اشاره به این که در حال حاضر یک چهارم قیمت تمام شده آب شرب از مشترکین گرفته می شود، اظهار کرد: آب دارای یک ارزش ذاتی و اقتصادی است که متاسفانه در کشور ما اصلا به آن توجه نشده است.

  ثمره هاشمی در پاسخ به این پرسش که قیمت تمام شده آب درسال ۹۱ با قیمت تمام شده آب در سال ۸۹ چقدر فرق دارد گفت: قیمت تمام شده آب تقریبا همان حدود قیمت تمام شده آب در سال ۸۹ است که اعلام می شود.

  به گزارش ایسنا، هم اکنون از مشترکین تقریبا یک چهارم هزینه تمام شده آب شرب براساس قیمت آن در سال ۸۹ که به طور متوسط هزار تومان است دریافت می شود.

  انرژی پوشش دانشجویان ایران دولت دولت و مجلس شرکت آب و فاضلاب هدفمندی یارانه ها قیمت آب دوم

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها