• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34718

  بر اساس بخشنامه جدید دولت، صدور ثبت سفارش برای تمامی کالاهای مشمول گروه دهم کالایی که تا پایان بهمن ماه سال جاری ۹۱ وارد گمرکات اجرایی شده و برای آنان قبض انبار معتبر صادر شده باشد، با رعایت ضوابط، حداکثر تا پایان فروردین ۱۳۹۲ از محل ارز متقاضی بلامانع خواهد بود.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، دولت به تازگی تصمیم جدیدی را برای ثبت سفارشات انجام شده کالاهای گروه ده اتخاذ کرده، این در شرایطی است که واردات این گروه کالایی به کشور همچنان ممنوع است.

  براساس تصمیم جدید دولت، چگونگی ثبت سفارش کالاهای مشمول گروه دهم اعلام شده است که بر این اساس، صدور ثبت سفارش برای تمامی کالاهای مشمول گروه دهم کالایی که تا پایان بهمن ماه سال جاری ۹۱ وارد گمرکات اجرایی شده و برای آنان قبض انبار معتبر صادر شده باشد، با رعایت ضوابط و سایر مقررات ملحوظ و حسب مورد نسبت به اخذ گواهی قانونی ذیربط، حد اکثر تا پایان فروردین ۱۳۹۲ از محل ارز متقاضی بلامانع خواهد بود.

  متن کامل بخشنامه جدید دولت به شرح زیر است:

  " صدور ثبت سفارش برای تمامی کالاهای مشمول گروه دهم کالایی که تا پایان بهمن ماه سال جاری ۹۱ وارد گمرکات اجرایی شده و برای آنان قبض انبار معتبر صادر شده باشد، با رعایت ضوابط و سایر مقررات ملحوظ و حسب مورد نسبت به اخذ گواهی قانونی ذیربط، حد اکثر تا پایان فروردین ۱۳۹۲ از محل ارز متقاضی بلامانع خواهد بود.

  تبصره ۱: از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، ماخذ حقوق ورودی اینگونه کالاها (گروه دهم کالایی) مطابق با ماخذ جداول ضمیمه کتاب قانون مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۱ محاسبه و از چارچوب مفاد ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده (… ) قانون امور گمرکی، خارج میباشد.

  تبصره ۲: ترخیص کالاهایی که در گروه سوم لغایت نهم گروه کالایی حداکثر تا تاریخ ۳۰/۱۱/۹۱ ثبت سفارش شده اند و پس از اظهار در گمرک اجرایی به دلیل اختلاف تعرفه اظهاری با نظر استنباطی کارشناسان گمرک در گروه دهم کالایی طبقه بندی می گردند، با رعایت مفاد تبصره یک، منعی نخواهد داشت. "

  به گزارش مهر، دولت هیچگاه اسامی اولویت ده کالایی را به صراحت اعلام نکرده است. پیگیری خبرنگار مهر از مسئولان سازمان توسعه تجارت ایران نیز برای دریافت فهرست اولویت ده کالایی تاکنون بی نتیجه مانده است.

  آیین نامه ارز ایران تجارت حقوق دولت قانون گمرک واردات کالاهای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها