• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34431

  معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از اصلاح مصوبه ضریب حقوق کارمندان دولت در سال ۱۳۹۲ خبرداد و گفت: بر اساس این اصلاحیه حقوق کارمندان دولت در سال جاری ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

  به گزارش پارس ، « رحیم ممبینی» روزپنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: دولت با اصلاح مصوبه قبلی خود، تصمیم گرفت حقوق کارمندان و بازنشستگان را در سال جدید به جای ۲۰ درصد، ۲۵ درصد افزایش دهد.

  وی افزود: هیات وزیران در مصوبه ۲۷ اسفند سال ۱۳۹۱، تصمیم گرفته بود که حقوق کارمندان دولت در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یابد ولی به تازگی با اصلاح این مصوبه، مقرر شد که حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان ۲۵ درصد افزایش یابد.

  ممبینی گفت: اصلاحیه جدید، ۱۷ یا ۱۸ فروردین ماه به تمام دستگاه های دولتی برای اجرا، ابلاغ خواهد شد.

  وی افزود: در مصوبه قبلی دولت، ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری برای سال ۱۳۹۲ به میزان نهصد و شصت و شش (۹۶۶) ریال تعیین شده بود که معنی آن افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال جاری بود؛ اما با اصلاح این مصوبه و افزایش ضریب از ۹۶۶ ریال به ۱۰۰۰ ریال، حقوق کارمندان و بازنشستگان ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

  گفتنی است که مصوبه قبلی دولت روزهای نخست کاری فروردین ماه با امضای محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده بود ولی دستگاه های اجرایی باید منتظر اصلاحیه این مصوبه باشند که بر اساس آن حقوق کارکنان و بازنشستگان دولتی ۲۵ درصد افزایش می یابد.

  بودجه حقوق دستگاه های اجرایی دستگاه های دولتی دولت رئیس جمهور قانون محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها