• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34184

  چین پرداخت یارانه به خریداران خودروهای برقی را ادامه می‌دهد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، برنامه قبلی دولت چین در زمینه پرداخت یارانه به خریداران خودروهای برقی مربوط به حدفاصل بین سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ بود که این برنامه در پایان سال گذشته میلادی خاتمه یافت.

  با این وجود رییس هیات مدیره شرکت BYD چین که در زمینه تولید خودروهای برقی فعالیت می کند اعلام کرد که دولت چین از اوایل ماه آینده میلادی پرداخت یارانه به خریداران خودروهای برقی را از سر می گیرد.

  دولت چین در تلاش است به منظور کنترل آلودگی کلانشهرهای این کشور از رشد فروش خودروهای دوستدار محیط زیست حمایت کند. دولت چین در حال تدوین استانداردهای جدیدی درباره خودروهای برقی است و پیش بینی می شود این استانداردها در ماه آوریل یا می اجرایی شوند.

  دولت چین طی سه سال گذشته به خریداران خودروهای برقی ۶۰ هزار یوآن معادل ۹۷۰۰ دلار یارانه خرید پرداخت کرده است.

  در همین حال رئیس اتحاد خودروسازی رنو نیسان نیز اعلام کرد که چین صنعت تولید خودروهای برقی را نجات خواهد داد.

  چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ ظرفیت تولید خودروهای برقی و پلاگ این هیبریدی را در این کشور به دو میلیون دستگاه برساند. این برنامه در حالی اجرایی می شود که چین با معضل جدی آلودگی هوا به ویژه در کلانشهرهای این کشور مواجه شده است.

  کارلوس گون، رئیس رنو نیسان در این باره گفت: این یک حدس نیست. تصمیم های چین درباره صنعت تولید خودروهای برقی تاکنون بی پرواتر از تصمیم هر دولتی دیگری بوده است.

  به گزارش رویترز، نیسان قصد دارد با مشارکت شرکت چینی دانگ فنگ عرضه خودروی برقی جدیدی را در بازار چین از سال ۲۰۱۵ آغاز کند. رنو نیز برنامه مشابهی را در دست اجرا دارد.

  آلودگی هوا چین دلار دولت رشد صنعت محیط زیست نیسان یارانه خودروهای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها