به گزارش پارس به نقل از ایسنا، رضا پدیدار درباره آخرین وضعیت طلب‌های سازندگان تجهیزات صنعت نفت از وزارت‌خانه، اظهار کرد: مطالبات این بخش کمی کمتر از رقم 800 میلیون دلاری (دو هزار و 880 میلیارد تومان) است که چند ماه پیش اعلام شد.

وی درباره بیشترین میزان بدهی وزارت نفت به فعالان این صنف خاطر نشان کرد: وزارت نفت بیشترین قراردادهای خود را در بخش توربین، کمپرسور، پمپ و شیرآلات دارد که بیشترین مطالبات ما نیز مربوط به همین بخش‌ها است.

رییس سابق انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به جلسه اخیر این انجمن با معاونت مهندسی و ساخت تجهیزات نفت وزارت نفت، عنوان کرد: در این جلسه قول دادند که بخشی از بدهی‌هایشان را پرداخت کنند.

پدیدار در این‌باره اظهار کرد: در نامه‌ای که به وزیر نفت در این باره نوشتیم و به معاونت پژوهش ئو فناوری وئزارتخانه ارجاع داده شد، درباره طلب‌های سازندگان تجهیزات صنعت نفت و نیازمان به این مبالغ توضیحاتی دادیم و در جلسه نیز مبلغ 100 میلیارد تومان را به عنوان لیست مطالبات فوری خود اعلام کردیم.

وی ادامه داد: در این جلسه از ما خواسته شد که این میزان طلب فوری خود را کمی تعدیل کنیم و لیست جدیدی به آن‌ها بدهیم که احتمالا از مبلغ نهایی نصف یا یک سوم آن تا پایان بهمن ماه تسویه خواهد شد.