• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33115

  وزیر نفت هند خط لوله انتقال گاز ایران به شبه قاره را در جهت منافع کشورش دانست و با اشاره به تحریم های آمریکا گفت دهلی‌نو در حال مذاکره با ایران و آمریکا در این مورد است.

  به گزارش پارس به نقل از ایندیا تایمز، وزیر نفت هند از مذاکرات کشورش با ایران و آمریکا در مورد خط لوله انتقال گاز ایران به شبه قاره هند خبر داد.

  وراپا مویلی گفت دولت هند در حال مذاکره با ایران و آمریکا و بحث و گفت وگو در مورد تحریم های مربوط به پروژه ای است که قرار است گاز ایران را به پاکستان و هند انتقال دهد.

  دولت پاکستان چندی پیش و بی اعتنا به فشارهای آمریکا عملیات احداث خط لوله لازم برای انتقال گاز ایران در داخل خاک خود را آغاز کرد. قرار است با تکمیل این خط لوله که به یک شرکت ایرانی واگذار شده است گاز ایران از اول سال ۲۰۱۵ به پاکستان صادر شود.

  دولت هند در سال ۲۰۱۱ تحت تاثیر فشارهای آمریکا از مذاکرات برای پیوستن به این پروژه خارج شد. دهلی نو مسئله قیمت گاز و امنیت خط لوله در خاک پاکستان را دلایل کنار کشیدن خود از این پروژه اعلام کرده است.

  مویلی که در جمع خبرنگاران در دهلی نو سخن می گفت تاکید کرد پروژه انتقال گاز ایران به شبه قاره که به خط لوله صلح معروف شده است در جهت منافع هند قرار دارد.

  ایران ایران و آمریکا پاکستان خاک خط لوله صلح دولت گاز نفت هند آمریکا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها