• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324724

  معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تصمیم ایران برای تهاتر 300 تن گندم دورم مازاد بر مصرف گفت: این گندم از طریق تهاتر و مزایده عمومی به فروش می‌رود که بخشی از آن را به ترکیه داده‌ایم و از ایتالیا نیز در خواست خرید این گندم را داریم.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، علی قنبری در نشست خبری نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آرد و نان کشور در پاسخ به تسنیم اظهار کرد: امسال یکی از سالهای استثنایی در تولید گندم کشور بوده است به طوری که با عملکرد وزارت جهاد کشاورزی و زارعان 8 میلیون و 80 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که این رقم در 10 سال گذشته بی‌سابقه بوده است. 

  وی افزود: در حال حاضر 8 میلیون تن گندم داریم که ذخایر ارزشمندی برای کشور به حساب می‌آید که تا یکسال نیاز کشور را تامین می‌کند.

  مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: قطعا در سالجاری نیازی به واردات گندم نخواهیم داشت به طوری که در حال حاضر 600 هزار گندم دورم مازاد مصرف داریم که باید صادر شود.

  وی یادآور شد: 300 هزار تن از این گندم‌های دروم مربوط به سال گذشته و 300 هزار تن مازاد مصرف سال جاری است که بخشی از این گندم برای تهیه پاستا به ماکارانی‌سازان فروخته شده است و 300 هزار تن آن با گندم خارجی تهاتر می‌شود.

  قنبری در پاسخ به این سوال که این گندم مازاد مصرف به چه کشورهایی خواهد رفت، گفت: این گندم از طریق تهاتر و مزایده عمومی به فروش می‌رود که بخشی از آن را به ترکیه داده‌ایم و از ایتالیا نیز در خواست خرید این گندم را داریم.

  وی یادآور شد: گندم دورم مازاد از طریق مزایده به فروش می‌رسد و هر کشوری که قیمت بالاتر درخواست کرد به آن فروخته می‌شود.

  مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره وضعیت مطالبات گندمکاران گفت: مطالبات گندمکاران به طور کامل و به خوبی و خوشی پرداخت شده است و در حال حاضر در حال طی تسویه نهایی هستیم.

  ایتالیا ایران ترکیه جهاد کشاورزی مزایده
  از سراسر وب
  پیشنهاد از
  • ناشناس
   پاسخ

   آدم خندش میگیره
   ایران خودش وارد کننده گندمه اونوقت میخواد محصولی رو که وارد میکنه صادر هم بکنه؟؟؟

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها