• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322526

  رئیس اتحادیه چایکاران گفت: با وجود اینکه مهر ماه فصل برداشت چای تمام شده و در شرایطی که وضعیت چایکاران اسفناک است اما هنوز یک سوم برگ سبز چای فروخته شده چایکاران به دولت پرداخت نشده است.

  به گزارش پارس،به نقل از باشگاه خبرنگارانایرج موسمی رئیس اتحادیه چایکاران ، در خصوص مطالبات چایکاران اظهار داشت: با وجود اینکه مهر ماه فصل برداشت چای تمام شده و در شرایطی که وضعیت چایکاران اسفناک است اما هنوز یک سوم برگ سبز چای فروخته شده چایکاران به دولت پرداخت نشده است .

   
  وی با اشاره به رونق صنعت چای گفت: صنعت چای همانند صنایع دیگر نیز باید صرفه اقتصادی داشته باشد که متاسفانه این صنعت به سبب عدم توجه دولت های قبلی و نداشتن صرفه اقتصادی برای چایکاران موجب شده که تولید از 68 هزار تن به 15 الی 20 هزار تن در سال برسد.
   
  موسمی با بیان اینکه از دولت فعلی راضی هستیم گفت: دولت تدبیر و امید در دو سال اخیر باعث افزایش نرخ خرید تضمینی کشاورزان را امیدوار کرده که دولت به چای اهمیت دهند اما باید گفت که این افزایش قیمت دردی را از چایکاران دوا نمیکند و از این رو کارشناسان با بررسی هزینه های تولید قیمتی را اعلام کردند که در صورت محقق شدن این امر صنعت چای رونق خواهد گرفت.
   
  رئیس اتحادیه چایکاران تصریح کرد: چای محصولی است که اگر بر اساس میل کشاورزان تولید شود ارزش افزوده بالایی برای چایکاران کشور خواهد داشت.
  افزایش قیمت چای دولت صنعت چایکاران

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها